| Sorina45677 a întrebat:

Parinţi mei nu sunt de acord ca eu vreau sa ma împac cu fostul soţ tatal fetei mele sunt de 5 ani divortata de el si avem o fata de 6 ani eu m-am gandit sa îi mai dau o sansa fostului soţ pentru ca înca îl iubesc dar parinţi mei nu mai.au încredere în el.Cum sa îi conving ca el s-a schimbat? Ce alte sfaturi aveţi pentru mine? Credeţi ca de data asta relaţia va merge?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

După atatia ani de la divort, crezi ca mai este singur? In ce mod s-a schimbat?

| MarianWLF a răspuns:

De ce simti ca e de datoria ta sa iti convingi parintii ca s-a schimbat?
Oricum fiecare crede ce vrea indiferent cu ce argumente venim, daca tu consideri ca sotul tau s-a schimbat atunci fa cum simti.

| RAY a răspuns:

Femeie ai o varsta ai si o fata, la ce dumnezeu iti trebuie autorizatie parinteasca, faceti copii si mintea voastra e de copii

| Violleta2022 a răspuns:

Asculta de parintii tai macar acum in ultimul ceas, ca numai greseli ai facut in viata dupa cum gandesti.

| ioana748 a răspuns:

Pai,probabil se gandesc ca mai faci un copil cu el si iar pleaca.
Si cum s-a schimbat?
Ce doreste sa va ofere tie si copilului. Ce cadou a adus celei mici?
Ti a adus si tie flori?
Are stabilitate financiara?
Isi poate asuma responsabilitatea unei familii ca si cap de familie?

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu cum se poate schimba un astfel de om

| bannedMF a răspuns:

Simplu. Tu iei decizia si suporti consecintele.

Fii pregatita daca te duci inapoi la el si vor fi din nou probleme parintii sa nu te mai accepte, pentru ca nu ai ascultat, si sa iti gasesti singura casa, de munca, etc