| Andra6666666 a întrebat:

Parinţi mei şi ai sotului meu au zis ca vor nepoţi dar e o problemă eu nu vreau să rămân însărcinată pentru ca urăsc copiii sotul meu ştie asta că mie nu îmi plac copiii ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Dacă și soțul tău este ca tine și amândoi nu va doriți copii, e treaba voastră si părinții nu au ce să comenteze, e decizia voastră dacă vreți sau nu copii. Dacă doar tu nu îți dorești și soțul vrea copii, cel mai bine ori faci un compromis pentru el dacă il iubești și încerci măcar să faci un copil, ori il lași liber să își ia o femeie care e dispusă să îi ofere un copil.

P. S. Ca sa știi, si eu eram ca tine, uram copiii, nu îi suportam, până am rămas însărcinată cu fiul meu si am născut, acum am cu totul altă părere despre copii, sunt mult mai toleranta cu alți copii iar pe al meu il ador, instinctul matern apare odată cu nașterea(în cele mai multe cazuri), dacă acum spui ca urăști copiii, când ți-l va pune doctorul pe piept după naștere si vei simți contactul cu bebe veți forma o conexiune greu de descris în cuvinte, si cu siguranță îți vei schimba părerea despre copii. Poate urăști copiii, dar pe propriul copil nu ai cum sa il urăști.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuia sa te casatoresti daca urăsti copiii.
Dupa atatia ani de casnicie (cand 4 ani cand 5 ani, cum te contrazici singură in doua intrebări), li se pare ciudat ca nu aveti copii.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, divorteaza, ca alta solutie nu ai.
La ce Dumnezeu te-ai mai casatorit cu omul asta, care-si doreste copii, daca tu-i urasti?
Macar fii sincera si reda-i omului libertatea omului, sa nu mai piada timp inutil cu tine, poate-s gaseste o femeie buna, cu sufet mare si dragoste pentru copilasi ca sa-si vada si omul isl cu ochii sis a se bucure de copilasii lui.

| mODIN a răspuns:

Asta e chiar culmea. Doar pentru ca ei vor chestia asta nu inseamna ca trebuie sa va simtiti voi fortati sa faceti copii. Nu e o schimbare minora in viata sa devi parinte, stii?

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să ai propriile decizii.

| Jony501 a răspuns:

Fa că îți simte inima, nu ce ar trebui sa faci!