| Valentina7777777 a întrebat:

Părinții mei sunt divorţaţi, tatal meu vitreg, noul soţ al mamei tot îmi cere bani cand vede ca îmi da tatal biologic, dar aceia sunt banii mei şi nu vreau sa îi dau lui. Mama i-a zis sa ma lase în pace dar nu înţelege, i-aş zice tatalui meu biologic dar nu vreau sa iasa cearta.Ce sa fac? Chiar nu vreau sa iasa cearta daca îi zic tatalui biologic

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu nu, ai de a face cu un barbat nu ai nici o putere, nici mama ta, spune-i tatalui tau biologic, cu asemenea gesturi ar trebui sa isi puna si mama ta un semn de intrebare, ce barbat e ala mai ales ca esti fata nu ii e rusine, nu ascunde de tatal tau pentru ca el te va proteja, are alta putere de impunere in fata papagalului acela.

| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu maica-ta si plange-te ei!

| Cinic a răspuns:

Ba chiar ar trebui sa îi spui tatalui tau biologic! Tatal tau vitreg este o mizerie daca iti cere tie bani. Eu daca as fi in locul tau m-as muta cu tatal biologic. Si nici maica-ta nu ar trebui sa accepte un martalog care cere bani de la copii.