| Otilia444444444 a întrebat:

Părinți mei vor să mă ducă la psiholog am 17 ani și eu le zic mereu părinților meu ca sunt o greșeală mama ma născut când avea ea 17 ani acum are 34 și tata are 37 de ani eu nu prea consider necesar sa merg la psiholog. Ce aș putea să fac în situația asta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Otilia444444444: Părinți mei vor să mă ducă la psiholog... eu nu prea consider necesar...Ce aș putea să fac "

acest "nu PREA consider necesar" - imi spune că mai ai ieșiri ciudate când și când, in rest ești normală.
Corect?

| Cipi1212 a răspuns:

Nu te du la psiholog.

| Mindfulness a răspuns:

Daca le spui că esti o "greșeală" atunci esti demnă de a vizita un psiholog.

| LaviniuA a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna ca esti o greseala.
Daca nu te nasteai la ei, probabil te-ai fi nascut la altii. Te-ai gandit la asta? big grin Zi mersi ca nu te-ai nascut in vreo mahala, printre tigani, nu traiesti in cort, nu te trimite la cersit.

Psihologul ajuta in adolescenta mai ales. Vezi numa sa nu te trimita la vreunul habotnic... ca ziceai ca-s adventisti. Nu te poate obliga nimeni sa accepti religia lui. Asta ori vine de la sine, ori nu vine. E o dorinta care trebuie sa o ai tu, doar asa poti sa te apropii de spiritualitate cu adevarat.

Vezi pe la scoala poate gasesti vreun pisholog. Vezi sa fie macar trecut de 40 ani sa aiba ceva experienta de viata. Sunt multi batuti in cap printre psihologi. Daca-l vezi ca-i prost renunti si cauti pe altul happy

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Mersul la psiholog sa stii ca este foarte benefic chiar daca ai sau nu o problema.Pentru asta exista psiholog si in scoli.Eu am facut scoala in Germania si mergeam fiecare elev la psiholog in fiecare saptamana.