| angelinamarc a întrebat:

Parintii mei divorteaza la varsta de 65 respectiv 75 ani... Eu am 31 ani sunt casatorita si ma afecteaza foarte mult... Au facut atatea impreuna. Tata s-a inchis foarte mult mama e mai de viata dar nu ma asteptam la asa ceva. Nu stiu cum sa trec mai usor peste asta.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai vezi de viata ta, lasa-i in pace sa faca ce vor, fa ce-ti place, distreaza-te iesi cu prieteni, cu parteneru si aia e, pana la urma nu ai tu treaba cu ei.
De ce nu te asteptai la asa ceva? Orice cuplu e pasibil de divort la o adica, asa ca nu trebuie sa te mire daca se intampla, la oricine e posibil chiar daca inainte jurai ca nu-s motive.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te adaptezi in timp

| Freya1 a răspuns:

La 31 de ani chestiile astea nu ar mai trebui sa te afecteze. Avand in vedere varsta sunt sigura ca înafara de faprul ca stăteau în aceias casa nu prea era mare lucru intre ei.
Trebuie să te gândești că e mai importat sa se simtă ei bine si fericiti.

| LoveSleep a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta.

Ti-as fi zis asta si la 15 ani, dar la varsta ta, esti penibila.

Daca oamenii au stat pana la varsta asta fara sa se înțeleagă, probabil pentru voi, crezi ca nu merita putina fericire acum? Lasa-i in pace sa faca ce vor, cine știe cat mai traiesc? Daca maica-ta vrea sa mearga in turneu cu o trupa de rusi care canta la mandolina si sa prizeze cocaina in fiecare seara, ar trebui sa te bucuri pentru ea, nu sa te oftici ca iti strica tie zona de confort.

| AliGab a răspuns:

Este clar ca au innebunit la batranete... divort le trebuie lor cand ii asteapta moartea la colt?

| Saiko10 a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci, se despart asta este, ai 31 de ani, esti un adult, ai familia ta, nu ai de ce sa fi trista.

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns:

Ai 31 de ani maturizeaza-te cand o relatie nu mai merge ii pui punct, nu e nicio tragedie. Nu conteaza ce a fost. Zi mersi ca sunt in viata

| HelpingHands a răspuns:

E greu când ți se destramă familia. Gândește-te că e dreptul lor să facă asta. Nu mai sunteți copilași și au dreptul să se despartă dacă nu se înțeleg. Nu îți cere nimeni să fii de acord cu ceea ce fac ei.

| angelinamarc explică:

Da deja mama are pe altcineva uitasem sa specific asta... Ea e msi tanara cu 10 ani fata de tata

| angelinamarc explică:

Mulțumesc tuturor de răspunsuri m-au încurajat enorm va pup