| emiliavalentinaioanw a întrebat:

Părinții mei s-au certat cu prietenul meu din cauza mașinii lui și din această cauză mi-au interzis să mă mai văd cu el. Mașina era cumpărată de prietenul meu dar era în scrisă în acte pe tatăl meu deoarece am vrut să plătim polița RCA mai puțin.Toate bune și frumoase până când prietenul meu care stătea la părinții mei acasă a plecat în străinătate la lucru și mașina părinților lui care erau în alt județ s-a stricat.De aici a pornit tot haosul deoarece părinții mei nu au vrut să le ducă mașina prietenului meu câteva zile până o reparau pe a lor deoarece ei au spus ca dacă părinții prietenului meu fac vreun accident cu mașina tatăl meu o să fie de vină deoarece mașina era pe numele lui în acte. Văzând asta, prietenul meu a spus ca dacă părinții mei nu vor să de-a mașina înseamnă ca vor să o țină pentru ei lucru care nu era adevărat deoarece ei au 2 mașini.Parintii mei auzind ce a spus prietenul meu mi-au interzis sa ma mai văd cu el, mi-au spus ca daca o sa continui relația cu el, eu nu o sa mai am mama și tata.Si au continuat sa spună ca el este cel mai rău om dar cat a stat la noi era cel mai bun băiat, părinții mei țineau la el mai mult decât la mine și eu eram foarte bucuroasă văzând asta.Acum eu mă văd cu prietenul meu în secret puțin timp cat sunt la lucru deoarece părinții mei nu vor să mai audă de el și nici el nu vrea să mai vorbească cu ei deoarece s-au băgat în relația noastră. Un sfat vă rog pentru această situație!????????

4 răspunsuri:
| emiliavalentinaioanw explică:

Am 24 de ani.

| eliancodrut a răspuns:

Tu vrei sa traiesti toata viata cu parintii sau cu iubitul? Desparte-te de parinti cu traiul.

| MarianWLF a răspuns:

Intr-o relatie formata din 2 oameni maturi parintii nu au ce cauta, ori va mutati impreuna, ori ramai cu parintii, nu exista cale de mijloc sa-i impaci pe toti, cand ai o relatie sanatoasa iti lasi parintii in spate si iti vezi de relatia ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand vrei sa faci ilegalitati ca sa-ti fie bine si de fapt iti faci un rau imens.
Parintii tai au si ei dreptate, ca pana la urma masina fiind inscrisa pe numele tatalui tau si altcineva conducand masina si facand accident, putea fugi d ela locul accidnetului si tatal tau putea sa intre la puscarie.
Tatal tau a reactionat foarte corect!