| DianaDya4567 a întrebat:

Pe lângă ca sunt însărcinată mai am un copil un baiat are 3 ani şi uneori e foarte enervant se poarta doar după mine şi vrea să stea doar cu mine îl iubesc dar vreau o pauză soţul meu a vrut copii sa se mai duca şi la el nu doar dupa mine şi striga "mami,, întruna eu îl iubesc dar chiar nu mai pot îmi e greu uneori şi acum mai vine un bebe.Îmi puteţi spune ce pot face?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai scris corect se poartă după mine, corect este se tine după tine peste tot, da, te iubeste poate este gelos pe viitorul frate sau sora depinde ce vei naste fetiță sau baietel, el nu vrea sa te imparta cu nimeni, asa sunt copiii, mai ales daca i ai spus de sarcina el crede ca nu il mai iubesti si el vrea doar lui sa i arati toata iubirea doar cu el sa stai, va fi greu dupa ce nasti deoarece el va fi gelos pe bebelus. Tu ce varsta ai? Si de ce bunicile lui adica mama si soacra ta nu vor ele sa stea cu el sau baiatul nu doreste sa stea cu bunica?

| ioana748 a răspuns:

Sa l rogi pe sotul sa te ajute, sa i explici ca te simti extenuata si ai dori sa te odihnești.
Asa sunt copiii. dupa mami, vrea iubirea ta.
Poti sa l iei in pat sa i citesti o poveste, sa pui muzica de bebelusi, si dormiti impreuna.
Trebuie sa fii foarte calma si calmul acesta il vei transmite si copiilor.
Si daca sotul mai vrea copii si tu nu vrei, poti sa iei anticoncepționale fara ca el sa stie.
Sau discuti cu el ca doi ar fi de ajuns.
Si ar fi bine sa iei ceva vitamine si suplimente pentru gravide.
Toate cele bune,
Sanatate ❤️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să vă protejați.