| Rose_2860 a întrebat:

Pentru baieti! Daca ar trebui sa alegi dintre mama, sora(daca ai), iubita/sotie sau fiica(daca ai) pe cine ai alege? Pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Ptr. fiecare exista un gen de afectiune diferit, si numai o persoana imatura n-ar intelege acest lucru si ti-ar pune conditii. Dar, daca chiar as fi in postura de a lua o decizie, as alege copilul, pentru. ca sentimentul care naste independent de dorinta unuia, fata de o fiinta micuta care depinde de tine, e mult mai puternic decat orice alt sentiment.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-as pune problema asa.Ptr toate dragostea, sub orice forma, trebuie sa fie NECONDITIONATA.

| r8driver a răspuns:

Mama e moarta, sora nu am, sotie nu, iubita nu deci ma iubesc pe mine.

| razispeed a răspuns:

Daca as iubio mult pe nevasta/iubita cred ca as alege-o pe ea, cu toate ca am o mama de milioane

| deleuandrei a răspuns:

Mama si sora

| Irina a răspuns:

Imi permit sa raspund desi nu sunt baiat. consider ca fiecare iubire e diferita, nu poti sa o iubesti pe sora cum o iubesti pe mama sau pe sotie in niciun caz. Gandeste-te cu ce ochi iti vezi prietenul si cu ce ochi iti vezi tatal.

mira
| mira a răspuns:

Fiecare dintre cele trei femei trebuie iubite in mod diferit si nu trebuie pusa problema alegerii uneia dintre ele. Cele trei iubiri nu se exclud si pot convietui. Tu pui problema alegerii in caz de conflict major si ireconciliabil.In acest caz alegerea se face in functie de vinovatie.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu poti alege. Fiecare are partea lui de iubire in sufletul tau. probabil nu esti mama. poate iubita si ceri prea mult de la el. Apropo. citi ani ai?

| Nic a răspuns:

Aici nu prea ai cum sa dai un raspuns general si sincer sa fiu cred ca familia vine prima dar bineinteles ca, conteaza si circumstantele in care s-a ajuns la o asemenea situatie ca sa poti iei o decizie atat de grea happy

| valyutzu a răspuns:

Mama. Ea mi-a dat viata

| coddy24 a răspuns:

Sunt 2 moduri de a alege ...in primul rand iti iubesti mama si sora pentru ca mama ti-a dat viata si sora pentru ca e familie si apoi prietena oricum acum depinde si ce mama si sora ai tu si daca te-a pus prietena sa alegi iti dau un sfat : LAS`O ca o femeie care tine la tine nu te pune sa faci alegeri de astea.Cat despre fica...eu unul as alege copilul si mama