| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti si fete cu exerientasadsaptamana asta s-a implinit 1 an de cand m-am desparti de fostul iubit cu care am fost 2 ani timp in care ne certam si ne reimpacam! am fost cu el din clasa a9a pana in a11a! nu i-am acordat atentia necesara in tot acest timp desi mi-a demontrat de multe ori cat de mult ma iubestesada fost primul baiat din viata mea, dar in 2 saptamani dupa ce am facut prima data dragoste ne-am despartit si el s-a combinat cu cea mai buna prietena a measadcu care este este si in momentul de fata! am suferitENORMeu am mai fost cu un baiat in acest decursul acestui am vreo 7 luni doar la ambitie dar am hotarat sa ma despart de el pentru ca il iubesc enorm pe fostul! dc dupa atata timp inca ma gandesc la elsadoare se mai gandeste la mine?! cum e posibil sa fii uitat totul asa deodatasad! mentionez ca si pentru el am fost prima fata...intelegeti voihappysimt ca este totul pentru mine, si imi este greu sa fiu cu altcinevasad

Răspuns Câştigător
| Gabbitzu a răspuns:

Ai gresit inainte cand nu ii acorda atentia pe care o merita, probabil ca avea,, planuri de viitor " cu tine ma intelegi tu.
iar el simtind ca nu este iubit atat cat doreste a decis sa,, te foloseasca " sau ar mai fi o chestie, sti cum este vorba multor,, am gustat ciorba de acasa, mi-a placut, vreau sa vad cum este si cea a vecinului " intelegi tu, daca inca mai simnti ceva pentru el ar fi cazul sa nu te astepti sa se mai intample minuni, mi-s-a intamplat si mie desi sunt baiat, la me a fost invers si nici acum nu am reusit sa trec peste asta, ia exemplu de la mine, daca o sa il mai iubesti pe el in continuu pe viitor o sa iti fie mult mai greu decat iti imaginezi tu, o sa iti fie atat de greu incat o sa ratezi multe. SFATUL MEU TINE CAPUL SUS SI PRIVESTE IN FATA chiar daca e dureros. succes in viata si ai grija de tine

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si tu ai fost prima pentru el? Nu prea cred, din expunerea ta reiese un singur lucru, si anume ca...
Nu are rost sa spun ce, cred ca ai inteles. Acum trebuie sa faci ceva ca sa treci in sfarsit peste toata problema. Gandeste-te la viitor, incepe facultatea, concentreaza-te un pic pe scoala. Si in timpul liber fa ceva, apuca-te de un sport, citeste.
Nu vei putea uita niciodata prima dragoste, dar cu timpul vei trece peste, si odata vei descoperi altul tot, unul care sa te merite cu adevarat.

| EUSIATIT a răspuns:

Cred ca ai facut o obsesie pentru el. si mai mult el asta a vrut sa te lasi pacalita si apoi.gata. Poate daca nu cedai era mai bine. Acum trebuie sa nu mai privesti in urma. Viata e frumoasa si trebuie traita, Vei gasi perechea intr o zi. Nu mai trai din trecut. Mergi inainte

| shtephie a răspuns:

Pai dupa cum ai spus s-a culkt cu tine, apoi s-a combinat cu pr ta, deci a vrut doar sex! Asa ceva nu se face si mai ales cu cea mai buna pr! Yo n'as mai vb nici cu prietena nici cu el! Niki nu merita sa te gandesti la el!
Daca nu esti indragostyta de baiatul actual, gaseste'ti altul de care sa te indragostesti happy
Mult succes, draga mea :*

| BruneTTe a răspuns:

Tu ce intelegi din tot? A asteptat sa te duca in pat si apoi... pa! Poate ca asta urmarea. iar acum e alta la rand.
Sau nu?

| Pho3nix a răspuns:

Ridica capul si mergi mai departe. Nu mai plange dupa el pentru ca NU merita.
Daca te iubea, acum era cu tine si nu cu prietena ta cea mai bine.
Asa ca mergi mai departe.

| Sile_6892 a răspuns:

Prima ta greseala a fost ca ai facut dragoste cu el. Drept "multumire" pentru acest "frumos cadou" a fost ca la 2 saptamani s-a combinat cu prietena ta cea buna. Cred ca dupa ce va face si cu ea dragoste se va combina iar cu cea mai buna prietena a ei si asa mai departe. Stiu ca "prima dragoste nu se uita niciodata" dar cand te mai indragostesti incearca sa gandesti cu "inima" nu cu "trupul".

| lalu666 a răspuns:

Nu pot sa iti spun decat ca viata merge inainte si nu are rost sa plangi dupa el poate nu era cel pe care il cauti.mai incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubita, daca vrei sa faci ceva util, incearca sa-ti schimbi putin comportamentul, fi putin mai rebela, amuzate putin pe seama lui, daca nu fumezi, ar fi bine sa incepi, daca deja fumezi..., incearca altceva! te va face foarte interesanta! Si nu uita cand sunteti cu mai multi prieteni spune-i ca nu ti-a traso bine! Oricum nu mai ai nimic de pierdut, faptul e consumat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nu imi vine sa cred ca ai pierdut toata frumusetzea liceului cu un pisalau cretin care nici nu tea meritat?! straight face
Ceea ce trebuia sa faci inca de la inceput, era sa te cmb si tu cu un pirten de a lui, mai apropiat big grin smug, si apoi sa ineepi sa te imbraci mai extravagant si sa te apuci de diverse prostii, crede-ma pana la urma, tu ajungeai sa te stergi undeva cu sentimentele lui, daaaar, inca este timp de toate big grin, doar ai grija la bac si asta este big grin,
in viata trebuie sa la incerci pe toate.
sper ca acest raspuns sa iti fie de folos macar un pic,
caci tu nu trebuie sa te consumi ca el este un cretin!