| SingleForOne a întrebat:

Pentru cei care studiaza in facultate, traind in camin, daca se lasa de studii sau absolva facultatea, unde poate trai pe urma? Luand in considerare ca nu are domiciliu stabil, iar relatiile cu familia si prietenii nu sunt bune...

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

- te angajezi și rămâi tot acolo dacă ai pile, desigur, în schimbul unei sume mici de bani;
- te angajezi și angajatorul în funcție de locul de muncă îți poate oferi un loc al tău sau cu mai mulți, asta dacă nu ai cumva pretenții de prinț;
- te angajezi și închiriezi o garsonieră din ghibrituri big grin într-un bloc, astea sunt locuințele alea care parcă nu au auzit de izolare, ca și cum nu a fost inventată. Dacă ai mână de meșter, faci și tu câte ceva pe acolo și drept urmare plătești pentru o perioadă o chirie mai mică și dacă ești mai tupeist te înțepi la vecinul pentru diverse motive, motive pe care nu le voi scrie aici. big grin

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chirie?! logic. că doar nu crezi că-ți oferă facultatea toată viața chirie

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chirie.

| Panamax a răspuns:

"absolveste facultatea"
Dar este agramat cu facultate.

| SingleForOne explică:

Sa mori cu zile, javra, ca alta treaba n-ai, decat sa **** nervii cuiva