| Pichakchiu a întrebat:

Pentru mine, cel mai greu în viață este să pierzi o persoană. Fie că o pierzi prin moarte, fie că trăiește. De curând, m-am despărțit de iubitul meu. Deși au trecut doar 4 zile, mă simt prost în unele momente când mă gândesc la el. În ciuda tuturor evenimentelor neplăcute care au primat în relația noastră, eu l-am acceptat așa cum este și l-am iubit oricum. Partenerul meu m-a blocat, de 4 zile. Și nu am acces absolut deloc la el. Nu îi pot comunica și nici nu aș face asta pentru că nu eu sunt cea care a greșit și nu eu trebuie să îmi cer iertare. Deci tot el e vinovat și tot el m-a blocat, victima s-a victimizat. Așa. Citisem pe un site acum, din plictiseală, ce să faci după despartire. Scria acolo, să nu îl cauți, sa nu pari dependenta de el, etc. În fine. Și dintr-o dată văd,, dă-i timp liber sa vadă cum e viata fără tine, chiar dacă trece 1 lună sau 2, deși ți se pare mult, este în regula,,. Eu nu sunt de acord cu asta. Există atâtea suspiciuni, nu? El în timpul acela și-o poate încerca cu altele și văzând ca nu ii iese, se reîntoarce la proastă. Și asta mi s-a întâmplat. Relatia mea cu acet om a durat un an. Prin aprilie, noi ne-am despărțit din lipsa de respect a lui pentru mine, m-a jignit tare rău. Am pus punct, deși sufeream enorm. Nu am cuvinte să exprim ce am simțit atunci.așa. El atunci tot a încercat sa mă întoarcă înapoi, n-a mai putut, asa ca a dat block iar! Ce o fi și cu acest block, nu știu! Poate block-ul acesta să scoată o persoana din inima cuiva? Nu cred. După ce a trecut o lună în care, vă dați seama, eu l-am mai spionat de pe alte dispozitive, el normal că si-a încercat-o și cu alte fete, întâlniri, scheme... văzând că nu i-a ieșit, ce-a zis, hai sa mă întorc la proasta mea. Zis și făcut. A dat mesaj, mă deblocase, iar eu i-am răspuns, dar nu cu gândul de a mă împăca. Ii dădeam cu flit. Pana când m-am pomenit cu el la mine la poartă, ca mi adusese un trandafir și mi l-a lăsat pe pod. Eu am zis, măi, poate o fi adevărat, poate el chiar a suferit luna aceasta fără mine asa cum spune, poate chiar i-a venit mintea la cap. Și ne-am împăcat. Din iunie până acum în iulie, am stat din nou împreună. Și acum, hop, iar mă blocă... că ce? Am povestit istorisirea în întrebările antecedente, cu acel buchet de flori dedicat mie, apoi dispărut. Eu bănuind că la altă fată, el scuzându-se că l-a dat la bunică-sa, și că aia l-a dus la cimitirlaughing) de râsul curcilor și la mintea cocoșului. Așa, și eu ce am făcut? Bineînțeles că i-am adresat vreo 2-3 jigniri, dar nu atât de grave și m-a blocat. Ce înseamna asta? Are pe alta și a avut din tot timpul zic eu. Voi?

Răspuns Câştigător
| Florian80 a răspuns:

Nu te mai interesa de el.e o canalie ce nu te merita. Bucura te ca ai scapat dupa 1 an si doamne fereste nu te ai maritat cu asa o hahalera! Spor la gasit un baiat bun pentru tine
Nu are sa fie asa greu

34 răspunsuri:
| comandantul638386 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Da-mi un mesaj pe WhatsApp, o să-ți las numărul pe mesageria privata și o sa îți dau niste indicații clare, ori despre cum sa îți rezolvi relația asta dacă se mai poate și dacă după ce îți explic niste chestii vei mai considera că trebuie să încerci ori despre cum sa te faci iubită in mod corect in viitor și cum sa nu mai permiți să fii trădată iar apoi sa fii sclavă in dragoste.

| comandantul638386 a răspuns (pentru comandantul638386):

Nu merge să îți trimit, totuși o sa ți-l las aici timp de 30 minute apoi o să îl șterg.

+40 742 341 783

| Pichakchiu explică (pentru comandantul638386):

Ma poți căuta pe Instagram, sunt trecuta, diaconu.alexia_

| comandantul638386 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Nu folosesc social media și nici nu îmi voi instala. Daca vrei scrie acolo, dacă nu eu îți doresc succes și să reușești. Mi-am lăsat deja și numărul aici și nu mai pot să îl mai șterg.