| ByoEdyy a întrebat:

Pentru prieten! Tataul sau este internat la urgenta operat de ulcer si niciunul nu are un venit! Ce-i de facut in cazul asta! Ca nu-i asigurat medical!? FUNDA! PLS!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru ca cineva sa beneficieze de asigurarile de sanatate CAS trebuie sa aiba achitata contributia catre CAS in ultimii 5 ani. Ma tem ca asta trebuie sa faca si tatal prietenului tau.
Dupa ce va iesi din spital va trebui sa mearga la CAS si de acolo il vor trimite la DGFP (directia finantelor) unde va trebui sa achite aceasta contributie.

| costin1306 a răspuns:

Mi se pare ca poate beneficia de serviciile spitalului pe polita de sanatate a sotiiei dar nu stiu detalii.

Succes