| DenisaNicoletaG a întrebat:

Pentru voi, conteaza varsta intr-o relatie? happy

39 răspunsuri:
| MorganaM a răspuns:

Pai, nu conteaza neaparat, dar nici sa iti iei unul ce poate sa iti fie tata, adica cu 20 de ani mai mare :O

| Lioana a răspuns:

Da. Accept o diferenta de maxim 5 ani.

| curioasa210 a răspuns:

Si da si nu. Da pentru ca este mult mai bine sa fie apropiati de varsta deoarece modul de gandire si de intelegere este asemanator si astfel totul va avea un curs normal. Nu, deoarece daca iubesti acea persoane si ea te iubeste la fel de mult, iar relatia merge,, struna,,, este toutl perfect. Depinde de fiecare acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Daca eram *free* acum nu m as fi uitat la fete sub 20 de ani.

| Adry05 a răspuns:

De cand fata are 22-23 e ok si o diferenta de vreo 10 ani sa zic desi se cam bat cap in cap generatiile.
Pun pariu ca tu intrebi pentru o minora si unul 20+. Aici da, conteaza si nu sunt de acord.

| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna conteaza varsta intr-o relatie!

caramela
| caramela a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Multumesc tare mult!

| Mayar a răspuns:

Depinde de unde si pana unde. eu consider ca daca omul merita si chiar e potrivit, poate fi si o diferenta de 15-16 ani, dar asta e maxim! limita limitelor!

| dalexbun a răspuns:

Nu conteaza deloc varsta, am avut prietena o femeie cu mult mult mai mare.