| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Peste cateva zile este ziua de nastere a finei mele, implineste 18 ani,deci trebuie sa-i iau ceva pe masura, mai ales ca eu sunt nasa ei de botez.Ce as putea sa-i cumpar ca si cadou?

Răspuns Câştigător
| Diiiidi a răspuns:

Eu spun ca ai putea sa ii dai o suma putin mai mare de bani cu care sa isi cumpere ea ce doreste. Daca nu ar fi frumos sa ii cumperi niste produse nu neaparat cosmetice din Sephora(magazin bun) cu toate ca este mai scump dar merita. poti sa-i cumperi ceva bijuterie:lant, colei, inel...Sau poti sa-i cumperi un ondulator, o placa de par sau sa zicem ii iei un laptop(asta sa fie ultimul lucru de pe lista ta deoarece este pretios si scump) sau ceva haine care ii plac..gandeste-te bine la ce ii cumpri petru ca esti nasa de botez si trebuie sa fie ceva special.La multi ani si multa bafta in gasirea cadoului!:*

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Ideal ar fi ceva care sa ramana ca amintire de'a lungul timpului. As sugera un ceas, inel, colier, bratara, ceva similar.
Banii si hainele vin si trec, la 18 ani daca aveti banii luati-i ori un ceas frumos ori o bbijuterie.
Succes

| CityOfSatan a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit cadou ar fi o suma maricica de bani pe care ea sa o cheltuiasca dupa bunul ei plac!

| LolaLollita a răspuns:

Face 18 ani, cred ca e varsta de la care toti trebuie sa ramane cu amintiri. Daca dispui de suficienti bani, un inel de aur cred ca e cel mai potrivit, ii va ramane amintire mereuhappy sau lantisor/ bratara de aur.
Hainele le poarta un an si gata, banii ii va cheltui pe lucruri neinsemnate. Asta e parerea mea.

| Angelaaa a răspuns:

O bratara, lant sau cercei de aur.
Tu ca nasa ar trebui sa ii dai un cadou mai "pretios".

| Andrut2a a răspuns:

Depinde, poti sa te duci cu ea la un magazin ( unde ii place ei cel mai mult ) o pui sa probeze haine ( bineinteles acelea care ii plac ) si apoi vezi care i-a/i-au placut cel mai mult si dupa te duci si i le cumperi sau daca nu este asa pasionata de haine poti sa te orientezi la ce ii place ei cel mai mult. Bafta si La Multi Ani pentru fina ta. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?