| cristianacosminapintoiu a întrebat:

Pisicii mele ii curg ochii.Imi puteti spune de ce? prietenii zic sa o duc la veterina ei zic ca e bolnava.asa este?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Si la pisica mea ii curgeau asa ochii.
Mama a mers si a vorbit cu farmacistul de la o farmacie.(adica i-a spus ce are pisica)
Iar farmacistul i-a dat o solutie, pe care mama i-o punea la pisica in ochi.
Dar trebuie sa o cureti pe pisica la ochi, ca daca o lasi asa murdara o sa faca mai multe boli.
Daca vrei poti sa mergi si la veterinar, ca sa fi sigura ca se va face bine.

4 răspunsuri:
| daiana a răspuns:

Are scurgeri oculare.
Daca sunt de aspect clar, apos semnifica o afectare a aparatului lacrimal. Daca au aspect vascos, albicios insotit de rosata si durere poate avea mai multe cause (conjunctivita, afectiuni ale corneei sau ale formatiunile din interior)
Trebuie sa o stergi cu ser fiziologic sau poti cumpara un produs numit TEAR-UM care este special pentru curatarea urdorilor la caini si pisici.Si ai grija sa nu stea in curent, in raza aparatului de aer conditionat.
bafta! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fii racitwinking

| Cookiee9712 a răspuns:

A racit. duo la veterinar sa o faca bine :*

| alecsutza12 a răspuns:

Poate este racita