| AnonimCUidentitate a întrebat:

Plac o fata " la nebunie " si ea la fel... Cum sa fac sa o cuceresc?
Raspuns urgent! plsssss
Am 12 ani si ea la fel big grin

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca sa fii cat mai dragut cu ea, cat mai dulce si mai lipicios, petrece timp cu ea, gkumeste, fa-o sa rada si sa se simat bine cu tine, fa-i mici complimente, spune-i ca e draguta si ca iti place sa vb cu ea, sa fii in preajma ei etc, poti sa-i oferi o floare sau cv simbolic, ajut-o cand are nevoie d e ceva, ascult-o ori de cate ori simte nevoia unui prieten cu care sa vorbeasca, up-o pe obraji cand va intalniti si cand va despartiti, alint-o, ia-o in brate cabnd e trista sa o consolezi etc. Poti sa o inviit sa faceti o plimbare in parc daca mai e vreo zi calduta si frumoasa de toamna sau undeva la un suc.Nu iti recomand saruturi sua chestii de genul, nu aveti inca varsta potrivita, sfatul meu e sa fiti buni prieteni, sa petreceti timp impreuna, sa va cunoasteti gusturile si pasiunile unul celuilalt, sa iesiti amandoi in oras, sa va fiti alaturi unul altyuia si sa va bucurati impreuna de aceasta varsta si peste 2-3 ani, cand veti fi ceva mai maturi, desi matur e mult prea mult spus si pentru varsta de 14-15 ani, daca va placeti in continuare si va potriviti, va intelegeti bine, va simtit bine unul in compania celuilalt etc, puetti fi iubiti si pueteti avansa oarecum in relatie. O zi frumoasa iti doresc!

5 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

Si problema care e? nu ai curaj sa ii spui ca o placi? de inde stii ca te place? daca da semne clare, sigur vei primi un DA!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Daca si ea te place inseamna ca deja este cucerita! Ai cam gresit cum te-ai exprimat la intrebare. Daca intrebarea era cum sa fii cu ea, invit-o la un suc si incepeti sa vorbiti despre voi doi.
O zi buna!

| buttercoree a răspuns:

Odata ce ai spus ca " si ea la fel " ai cucerito, spune-i doar ca
vrei sa fiti impreuna si e a ta!

| SecretColors a răspuns:

Odata ce ai spus ca o [placi la nebunie si ia la fel spune-i doamne iarta-ma ca vrei sa fi cu ialaughing] si esti cam mic pentru o relatie si incearca totusi sa fiti prieteni buni nu iubiti ca teoretic nu indeplinti destule principi pentru a fi impreuna speer ca intelegi ce am spus Baftawinking

| Crisi555 a răspuns:

Sincera sa fiu unul dintre voi trebuie sa faca primul pas, dar tu fiind baiat ar trebui sa faci tu primul pas