| Mafiotu_9567 a întrebat:

PLzzz ajuror. Simt nevoia sa ma despart de prietena mea si nu stiu cum sa fac acest lucru fara sa o ranesc. Am o relatzie de 6 luni cu ea dar simt ca ceva nu este inregula sh o sa se intample ceva urat. Daca vrea candva sa ma ajute ADD:iuli_mafiotu16. mersi mult.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Hm.Nu inteleg ce vrei sa spui prin "o sa se intample ceva urat", dar fie. Daca chiar vrei sa te desparti de ea, si daca asta iti spune inima, atunci ar trebui sa'i spui ca relatia asta nu mai merge.Ca nu mai simti aceeasi atractie dintre voi, si ca ar trebui sa va despartiti, si sa nu'si faca griji pentru ca o sa tine'ti legatura, si o sa ramaneti prieteni.

| aLinux a răspuns:

Eu zic sa mai astepti... incearca sa te porti frumos cu ea si nu iesi cu alta sau altele. lasa timpul sa iti raspunda, si incercati sa va simtiti cat mai bine happy
Daca tii la ea nu fa greseli, ca o sa regreti.
Eu zic sa mai astepti. pana cand simti ca cineva are o vina atunci incercati sa purtati o discutie mai deschisa.
Si eu am o relatie de 4 ani si acum 2 luni era sa fac o magarie sa o lasi pentru alta... am fost prost, bine ca am deschis ochii!
NU face si tu la fel tongue
Succes

| CurcubeulColorat a răspuns:

Buna! Simti cu adevarat ca vrei sa te desparti de ea? Sau crezi ca asa e mai bine, chiar daca tu inca mai simti ceva pentru ea.Eu zic sa vorbesti cu ea, si sa-i spui ca ai vrea sa luati o pauza.In aceasta pauza te sfatuiesc sa te gandesti bine la ce ai de gand sa faci, pentru a nu regreta mai tarziu. Iar daca tu chiar vrei sa va despartiti, eu zic sa o faceti intr-un mod amiabil si sa ramaneti amici.

| Mafiotu_9567 explică:

Problema este ca s-a schimbat radical nu ma e ca inainte. Si cum ai zis tuh Alex sa o las pentru alta fata. Practic asta este. Certurile au inceput sa fie din ce in ce mai multe din motive chiar banale. M-am saturat de cearta.

| Mafiotu_9567 explică:

A. Si inca ceva. nu stiu de ce toti prietenii mei sunt in potriva noastra. Adica imi tot spun sa ma desprt de ea ca nu ii pentru mine. Si gelozie nu poate fi pentru ca ei nici nu o cunosc personal

| Mafiotu_9567 explică:

MS mult fratilor. I-am spus ca plac pe cineva(acel candva find o colega de a ei) Si o facut niste crize. Si mi-o spus sa raman cu aialaughinglaughing.

| cristianacosminapintoiu a răspuns:

Eu am avut o prietena.Relatia noastra a fost de 4(patru)ani! Iti dai seama! Si nu s-a intamplat chiar grav... I-am zis:Ana nu cred ca mai exsista ceva intre noi! Ea nu a inceput a plance sau alt ceva! nu! a fost chiar bucuroasa ca i-am zis aceste vorbe! Sper ca va fi bine si la tine! Succes!
de la cristianacosminapintoiu

| cristianacosminapintoiu a răspuns:

Si eu am avut o prietena pe nume Ana! am fost prietene timp de 4(patru) ani! Iti dai seama ce mult! Si i-am zis:Ana nu cred ca mai exista ceva intre noi! ea nu a veactionat asa cu plans nu! a fost trista timp de vreo 2minute! dupa aia ia trecut!
sper ca va functiona si la tine!
Bafta si Succes!
de la cristianacosminapintoiu