| anonim_4396 a întrebat:

Poti oferi cadou de ziua ei o sticla de vin si in buchet de flori unei femei? Imi e ruda

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine o amintire de viitor care sa o tina minte mult timp

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| K0sti a răspuns:

Codul bunelor maniere spune ca Nu! Cum de asemenea nu se ofera flori barbatilor, decat daca sunt la spital!

Mai cititi si voi fratilor!

| J0B0MAT a răspuns:

Poti.

| Idkidk a răspuns:

Da, poţi, dacă e rudă, de ce nu?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca stii ca le are cu bautura este un cadou indicat.
Se va bucura.

| raluk27 a răspuns:

Flori da, vin nu. E nepotrivit sa oferi cadou unei femei o sticla cu bautura. Vinul, sampania, whisky -ul, bauturile alcoolice in general se oferă doar barbatilor. Ii poti cumpara un parfum, de exemplu. Sau un obiect pentru casa (o vaza, un ceas, un set de pahare).

| Vi003 a răspuns:

Merge, un vin bun e binevenit. Ce, daca e femeie, n-are voie sa bea un pahar cu vin? Ia-i un vin rosu sau o sampanie. In mod sigur, iti va multumi. Sa va fie de bine! happy

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Desigur, mai ales ca e ruda ta! Daca era sotie/iubita, mergeau si astea, dar, si altceva, mai,, excentric" pe langa buchetul de flori si vinul acela

| Toto21 a răspuns:

Sigur,mi se pare frumos!