| mgtow a întrebat:

Preferati sa traiti singuri o viata intreaga fara probleme in relatie, sa avetii bani pentru voi fara fete/baieti (adica baietii fara sa iasa cu fetele si invers) sau aveti de gand sa va riscati pielea ca in viitor sa aveti familie, sa treceti prin momente de infidelitate si divort? Eu zic ca e mai bine singur fara probleme pentru ca nu mai sunt vremuri pentru copii din pacate, acum fiecare cu opinia personala dar sa da-ti detalii in amanunt.

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Mai bine traiesti singur decat sa traiesti cu femei care te inseala in fiecare moment (nu zic cum se numesc rolling on the floorlaughing) si daca gasesti o femeie de treaba atunci da e f bine.Bafta!

28 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Cu siguranta nu as ramane singura. Tu de ce vrei sa ramai singur? Sa nu iti intemeiezi o familie, sa ai langa tine o femeie, un copil.
Cred ca gandesti asa datorita unor deceptii sau?
Atunci cand vei gasi persoana iubita cu siguranta iti vei schimba parerea.
Sa stii ca sunt si femei fidele.

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

Pe mine autotrenul ma face fericit aia e viata mea si poate mor in el cand dorm intr-o zi pe la 63 de ani. M-am scarbit destul de femei le-am pus sigiliu sa nu mai vina la mine.

| faaalyoana a răspuns (pentru mgtow):

Dar cu ce iti poate gresi o femeie?

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

In primul rand s-a distrat destul de la vreo 12 ani? Da. Alt exemplu: a fost cuminte si a avut vreo 3-4 iubiti apoi zice: asta e prostul meu, iar eu sa o accept stiind ca s-a culcat de atatea ori cu aia? Nici gand. Daca as avea pe cineva ma trezesc ca e cu amantul in pat cand ajung acasa.

| faaalyoana a răspuns (pentru mgtow):

Sa stii ca aici tine de tine, cat de barbat esti tu sa stii sa ti-o tii langa tine si sa fie numai pentru tine.
Schimbati gandirea aia deliberanta, si sa stii ca daca te referi la meseria ta, aici intervine'' riscul meseriei''.
Eu as risca totul pentru persoana iubita, de fapt risc, si nu as putea niciodata sa gandesc ca tine.
Sa stii ca toti gresim, si ne lovim cu capul, dar asa invatam.

| KittyKit a răspuns (pentru mgtow):

Nu orice femeie inseala sa stii. Daca ai norocul sa gasesti persoana potrivita si stii cum sa cauti o sa vezi ca am dreptate.Acum ceva timp aveam aceeasi parere despre barbati insa mi s-a dovedit ca nu sunt toti la fel.Incearca sa nu mai gandesti asa..Iti faci mai mult rau.

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

Nu e corect si nu accept asta in veci, sa se duca cu altul de calibrul ei care a facut sex pana i-a sarit creierii din cap. Nici singuratatea nu e rea.

| mgtow explică (pentru KittyKit):

Inafara de inselat intervine si trecutul, poate daca o aveam langa mine de mica si ii stiam dosarul vietii ei in amanunt ii dadeam o sansa dar acum necunoscutele sunt lupii de vanatoare pentru mine iar eu ma apar cum pot de ei.

| KittyKit a răspuns (pentru mgtow):

Acum depinde si de ce "necunoscuta" dai. Daca este una cu nasul pe sus si numai pe interes e clar ca nici trecutul nu e stralucit.Dar daca dai de o fata cuminte si la locul ei atunci vei avea de castigat.Si ce daca a mai fost cu cineva inainte? Conteaza sa ai inima ei! Este cea mai importanta

| mgtow explică (pentru KittyKit):

Daca omul a trecut prin alte experiente si eu de abia am reusit sa ma culc cu una fara sa-i fac nimic ma merita? Eu zic ca nu de aia tin cont ca nu e normal ca eu sa am parte de cineva care s-a simtit bine si eu nu.

| KittyKit a răspuns (pentru mgtow):

Ah,dar nu toate suntem la fel. Uite-te la mine:as fi in stare sa imi pun viata in joc pentru iubitul meu. Daca ai dat de o persoana care e fost prea oarba sa te aprecieze inseamna ca trebuie sa te izolezi asa? Ok, ce ti s-a intamplat tie nu normal dar...trebuie sa inveti sa alegi corect.Si ai sa vezi ca va totul asa cum iti doresti

| mgtow explică (pentru KittyKit):

Va fi o deceptie pentru maicamea ca nu va avea nepoti si un soc pentru neamul meu pentru ca voi fi unicul care ramane celibatar. Dar mai sunt si altii care sunt asa ca mine singuri in viata.

| KittyKit a răspuns (pentru mgtow):

Vei suferi mai mult singur.

| mgtow explică (pentru KittyKit):

Asa cum sufera omul cand are nevasta la fel voi avea putine momente grele si mai multe bune in viata.

| faaalyoana a răspuns (pentru mgtow):

Ai facebook?
Da-mi adresa ta in privat!
Nu t am la prieteni si d aia nu ti-am rasp!

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

Nu m-ai adaugat in facebook inca. Da-mi tu linkul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate,ai disperat TPU-ul cu fazele astealaughing

| Annim a răspuns:

Da chiar ma gindesc la asta de mult timp,, mi se par chiar prostuti barbatii care se insoara la 20, asta e tineretea perioada cea mai frumoasa de maturitate. Cred ca ma voi insura la 40 laughing really nu e nici un avantaj cind ai o familie ba chiar bataie de cap : copii, problemele copiilor, lipsa de sex, sotia te bate la cap ca nu o iubesti ( aproape orice cuplu ajunge in aceasta situatie) nu ai timp pentru a te distra cu prietenii,, lucru Non-sop,, ohh pentru familie desigur. Eu vad doar chestii negative. insa cu bani siu fara femei (cel putin o prietena) nu cred ca as putea trai. Singur e mai bine,, ai libertate,, te intilnesti cu cine doresti,, faci ceea ce vrei chiar daca lucrezi te distrezi la maximum cu prietenii : GOOD LIFE happy,, nimeni nu e oblicat sa inmulteasca rassa umana creind o familie,,, de ce sa nu risti sa traiesti singur, fara probleme fara preocupari (in afara de cele financiare). hell yeah Chiar ma voi insura la 40 laughing

| mgtow explică (pentru Annim):

Eu traiesc bine doar avand un amic, apoi munca mult dorita care o voi avea ca sofer ma simt ca si cum as fi cu nevasta langa mine nu-mi trebuie sex si nici voce de femeie langa mine pentru ca nu ii vad rostul, ele vor bani si eu le dau sictir. Pe o parte viata mea e de pomana dar stiu ca ma realizez pe plan profesional.

| Annim a răspuns (pentru mgtow):

He he,, e doar o impresie temporara asupra femeilor... Te asigur fara o femeie linga tine nu iti va fi usor. Da,, majoritatea sunt obsedate de bani dar ce sa faci banii le atrag chiar si pe cele care nu ii merita. Vei simti o singuratate la un moment dat,, Insa te asigur o vei intilni pe femeia perfecta,, nu poti fi sigur ca anume astfel vei trai,, nu stii ce - ti pregateste viitorul. LIFE IS A B*tCH dar totusi viata trebuie traita din plin happy

| mgtow explică (pentru Annim):

Cum sa ma leg de una daca mi se face rau stiind ca a f. de n-a putut in viata ei.

| Annim a răspuns (pentru mgtow):

Totul cu timpul,,, iubirea nu trebuie s-o cauti Ea singura te va gasi }}{ si crede-ma cind iubesti e cu totul alta viata,,,, parca te afli intr-un paradis al tau pe pamint,,, Si daca nu este cazul tau la la la i love ya,,, nimic nu este mai placut decit sexul cu o femeie buna laughing DECI ALEGE happy

| faaalyoana a răspuns (pentru mgtow):

Tu ai ceva cu femeile care au mai multi de 1-2 parteneri inainte de a fii cu tine.

| mgtow explică (pentru Annim):

Te sun si ti-o trimit la domiciliu, platesti drumul si asa ai parte de distractie. Mie imi dai acolo un parfum playboy cu vreo 35 de lei si asa facem afaceri.

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

M-am obisnuit deja in singuratate si mi-e sila de ele.

| faaalyoana a răspuns (pentru mgtow):

Mai omule numai judeca dupa aparente ca sunt inselatoare!

| mgtow explică (pentru faaalyoana):

Indiferent daca vreau sa fie bine nu va fi pentru ca gandurile devin realitate, mam obisnuit ca imi va fi rau alaturi de una si acum nu mai e cale de intoarcere.

| KittyKit a răspuns:

Eu as risca totul pentru persoana iubita si viitorul nostru ca si cuplu.O spun fara pic de exagerare ca as prefera sa traiesc pe strada, intr-o cutie de carton daca l-as avea langa mine. Avem aproape un an si face parte din mine.Nu as putea sa imi imaginez viata mea fara el.Probabil as intra din nou in depresii si as plange toata ziua daca nu l-as suna sa ii povestesc, tot bune sau rele si fara sa ii aud vocea aceea linistitoare.