| stresat a întrebat:

Prietena mea imi reproseaza ca nu sunt romantic. Aveti idei cum as putea sa ma comport, sau ce sa fac sa fiu romantic? De fel nu sunt, asa ca imi vine greu sa fac ceva in sensul asta.

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

Buna,stresatule laughing
Sfatul meu e sa.o privesti adanc in ochi, sa o saruti si sa ii pui mana pri par, cand mergeti sa o tii de mana, sa ii spui ce mult iti place rasul ei ( chestii din astea)...eu zic asa in general,dar nu stiu cum e prietena ta. Poate nu iti place rasul ei dar iti plac ochii ei.happy
Spune'i lucruri dragute de genu.,, asa ma bucur ca te cunosc".happy Dar totusi sa fie din inima, nu chestii false doar ca sa sune bine.
:*Sper ca te'am ajutat!

| sebbyS a răspuns:

Pai cand o vezi ca face cate ceva. incearca si tu so o iei de mijloc. da nu in sensu sa o ciupesti si te uiti ceva. sau nu stiu cand e un moment de asta cu apus de soare incearca si tu sa fii altfel. sa arati ca o iubesti. Nu prea stiu mai mult, nici eu nu sunt romantic de felul meu laughing Succes!

| PerfectAngel a răspuns:

Pai in primul rand alint-o si tu cu : printesa mea, zana mea, inima mea...zii mai des cat o iubesti :d cumparai flori ciocolata animalutze de plus big grin sun-o mai des pupo mult, chiar poti sa-i zici :mancatias ochisorii tai d zana mea, mancatias gurita ta. :d

| Pupici a răspuns:

Pai nu stiu ce sa faci... uite eu iti dau niste sfaturi
Cumparai cadouri, cand va gasiti zi ca arata bine in ce e imbracata atunci, incearca sa remarci ceva nou la ea si sa ii zici ca ii sat bine cu acel lucru sau... chestii din astea sper a te-am ajutat FUNDA?

| CrazyTeenager a răspuns:

Daca nu simti ceea ce incerci sa faci si nu vine de la sine, inseamna ca acesta este modul tau de a te manifesta, si ca arati prin alte moduri afectiunea ta, fata de prietena ta, fa totusi un efort pentru ea si incearca sa pari macar mai romantic, ea va aprecia gestul tau, dar oricum nu va fi pe deplin satisfacuta caci ea doreste romantism de la tine, vrea sa se simta apreciata, dar tot e mai bine decat nimic, si totusi ea ar trebui sa te accepte asa cum esti, nu sa incerce sa te schimbe.

| Homye18 a răspuns:

Pai ai putea sa-i daruiesti flori fara niciun motiv. De exemplu: Ii cumperi un buchet de flori si ii spui ca il dai doar pentru faptul ca astazi este luni (par Example)

| wDzZ a răspuns:

Pai, ca orice femeie, doreste atentie. Stai mai mult cu ea, vorbeste cu ea, intreab-o lucruri care o intereseaza si ii place ei, ascult-o chiar daca te plictiseste, raspunde-i frumos nu cu chesti flegmatice. Daca nu esti de mult cu ea, stay cateva zile numai cu ea, apoi poti incepe usor usor sa revii la prieteni tai, asa zice si ea ca iti pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Du-o la un film romantic.
2.Mergeti la o plimbare in parc.
3.I-ai flori.
4.Fa-i complimente.
5. Uita-te adanc in ochii ei cand ii vorbesti.
Bafta!

| Windy a răspuns:

Eu as spune sa incerci sa vorbiti foarte deschis si sa iti spuna exact ce nu-i convine.incearca sa ii acorzi multa atentie, sa o iei de manuta si sa te uiti in ochii ei si sa ii spui ca o iubesti:)sa stati noaptea langa un lac si sa va soptiti iubire:)sa ascultati impreuna Veritasaga-cer senin:) http://www.youtube.com/watch?v=LKsTdP7Bb9A

| greenmile00 a răspuns:

Pur si simplu incearca sa ii dai o floare ocazional (trandafirul ar fi o alegere destul de buna, dar mai bine afla ce ii place ei). Poti sa o scoti la o plimbare prin parc, sau intr-un loc linistit, cel mai bine ar fi sa o faci undeva pe insearate.
In principiu chestii din astea, minore, dar care intr-un final conteaza foarte mult happy
Succes

| tiby_5017 a răspuns:

Ca nu esti romantic ar putea fi chiar vina ei. vezi tu, gandirea pozitiva apropie oamenii, in cuplu si in general. Nu esti romantic, dar cu siguranta ai alte calitati, bazeaza-te pe ele in lupta cu complexele de inferioritate. Cum iti sunt gandurile asa iti e si viata, ganditi pozitiv, vorbiti numai de bine ca sa se perpetueze binele. Sa ma ierti.

| Honeybunny a răspuns:

Nu fa prostiile astea, daca nu esti romantic, asta este. daca te prefaci nu mai esti tu insuti si degeaba te va placea mai mult romantic pentru ca nu vei fi the real you.nu e voie sa te schimbi in felul asta pentru cineva. exista, desigur, situatii in care trebuie sa te schimbi pentru persona iubita dar asta in anumite circumstante. eu spun sa ii explici frumos ca nu esti romantic de felul tau si nu te simti prea confortabil cand incerci sa fi. oricum poti sa compensezi lipsa de romantism cu amuzament.si sa ii dai totusi atentie sa nu uiti de ea mai ales ca vrea sa fi mai romantic, dar nu te chinui cu site; uri si vorbe dulci si trandafiri ca nu o sa tinalaughing succes!