| Roxanaa94 a întrebat:

Prietenul meu nu vrea sa mearga la o petrecere cu mine deoarece o sa vina si un baiat care I a facut multe faze prietenului meu.Ce I as mai putea spune ca sa l conving sa vina cu mine? ( baiatul acela are 15 ani iar prietenul meu 20)

6 răspunsuri:
| xBebee a răspuns:

Heii.
În principiu ar trebui să îi respecţi decizia.Dar ar putea să îi explici că sunt copilării şi că nu ar trebui să se pună la mintea unui copil de 15 ani.
Spune-i că îi respecţi decizia, dar petrecerea asta este importantă pentru tine şi dacă nu te însoţeşte îi dă speranţe şi iar va începe cu acele scenarii şi faze...
Spune-i că vei sta doar cu el însă îţi doreşti enorm de mult să mergi şi că dacă ai fii în locul lui ai face un mic sacrificiu pentru persoana iubită.
Şi dacă tot nu l-ai convins şi petrecerea aceea este importantă pentru tine mergi singură însă este posibil ca acel băiat să te tachineze şi pe tine.

Cam atât mi-a trecut în minte deocamdată. Multă baftă şi spune-i exact motivul de ce vrei să te însoţescă.

♥!

| Numai98356 a răspuns:

Heei! sper ca o sa te ajute ce o sa iti scriu acum: paai in primul rand ar trebui sa ii explici tu, ca doar esti prietena lui, sa ii spui ca nu trebuie sa pice in fata unui copil de 15 ani, este inca o diferenta intre ei, si tocmai ar trebui sa nu ii faca pe plac acelui baitel de 15 ani! poate asa il convingi puppy dog eyes

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca asta e numai un pretext; de fapt nu-i place sa mearga la o petrecere unde se afla numai adolescenti cu care n-are glume, care asculta alta muzica si cu care nu prea are ce sa-si spuna...gandeste-te daca nu cumva e posibil sa fie adevarat.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Învaţă să ţii cont şi de părerea lui. Acest lucru este important într-o relaţie. Cele bune.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Daca ala are 15 spune-i sa vina si sa nu il bage in seama, roaga-l frumos pe prietenul tau sigur o sa il convingi

| AngelHugz a răspuns:

M