| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa fac cunostinta cu mama lui. dar eu ma simt foarte incomod. ce sa fac? cum sa procedez in asa caz?

8 răspunsuri:
| liliana15 a răspuns:

Eu zic sa faci cunostinta cu ea...n-ai ce sa pierzi, iti faci o prietena nouabig grin

| liliana15 a răspuns:

A da si fi tu...ca nu iti raspunsesem la intrebare, comportate normal

| Mircik a răspuns:

Eu cred ca e ok SA Mergi.adica nu ai nimic de pierdut... daca te genezi acum, cum va fi cind vei merge cu nepotul lor in brate sa faci asta..."acum sa lasam gluma" eu cred ca e ceva ok sa mergi si sa faci cunostinta cu persoanele care iau dat viata baiatului care il placi.

| Victoria1 a răspuns:

Nu sunt contra.dar ma tem sa nu-i placa de mine sau ceva de genu :S

| Fartie a răspuns:

Cumparai o cutie de bomboane.o floare.o ciocolata cv.sa dai bine. comportate civilizat dar nu uita sa fii tu insati FUNDA?

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Iei un buchet de flori in dinti, sau ma rog, cumperi un flecușteț despre care stii de la el ca i-ar placea si te porti natural. Daca te duci la el acasa, faci la intrare gestul de a te descalta la usa ( normal ar fi sa te opreasca ), sa nu auzi dupa aia ca -ai intrat incaltata ca scroafa-, hahaha. Atentie marita sa nu ii spui lui ceva nepotrivit in prezenta maica-si. Te imbraci decent, nu te machiezi strident, nu razi cu gura pana la urechi. Intreaba-l pe el cam ce anume i-a spus maica-si despre relatia voastra, sa nu te ia la intrebari si sa faci vreo gafa.
In rest, bafta!

| BoAfan a răspuns:

Du-te pentru ca nu ai nimic de pierdut

| superdorex a răspuns:

Sa accepti, inseamna ca are incredere si se mandreste cu tine! Asa ca sa fii magulita, sa iei un buchet de flori si sa-i cunosti mama asta te va face sa ai incredere in el si in intentiile lui! Mai rar baieti asa sa stii! Asa ca fii increzatoare si stapana pe tine da? Arata-i ca esti deosebita sa fie mandra ca baiatul ei are o prietena asa de speciala! Multa bafta, sunt sigur ca ai sa-i faci o bunaa impresie!