| Gabi_6377 a întrebat:

Ratiunea nu m-a ajutat, nu m-a facut sa-mi treaca iubirea. Uneori si oamenii inteligenti iubesc prosteste.Am uitat cine sunt. Oricum, el e mai inteligent ca mine, cu cele 10 clase ale lui, daca a inteles ca nu merge, iar eu insist ca o disperata pentru ca mi-e teama ca n-am stiut sa iubesc. Daca insist oare mai obtin ceva?

Răspuns Câştigător
| janynn a răspuns:

Vezi tu, lucrurile se intampla cu un scop. Suntem distrusi cand pierdem pe cineva, cand renuntam sau se renunta la noi fara a ne gandi ca poate acel om nu a fost sa fie al nostru. Cineva acolo sus a pregatit altceva pentru noi. Poate avem ceva de invatat. POate trebuie sa cunoastem altceva, pe altcineva. Poate, pur si simplu, persoana respectiva nu era cea mai potrivita pentru noi. Invata in primul rand sa traiesti fara el, sa te cunosti pe tine, sa te intelegi...sa te accepti intai pe tine pentru ca apoi sa poti face asta cu altcineva. Mult succes!happy

3 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Nu are importanta ceea ce simti. E important sa faci ceea ce trebuie. Si ceea ce trebuie este sa te gandesti serios la viata, sa gasesti un baiat responsabil, impreuna cu care sa puteti trai din banii vostri. Indragosteste-te de cine trebuie. De exemplu daca mergi la biserica poti gasi probabil baieti mai seriosi.

| snowflake a răspuns:

Cand iubesti o faci cu inima si nu cu ratiunea happy
si. dragoste cu sila nu se poate happy, daca el a decis ca e timpul ca voi sa nu mai iesiti impreuna, respecta-i decizia, desi. doare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu, am trecut si eu prin asta... daca el nu mai simte nimic nu'i poti face mare lucru (decat sa'l enervezi poate sau sa'l faci sa se simta vinovat). pana la urma dragoste cu forta nu se poate. succes:*