| anonim_4396 a întrebat:

Recent iubita mea s-a despărțit de mine după câteva luni bunisoare de relație, ea susține pe la apropiații ei ca este virgina, eu îmi doream ca la un moment dat sa fiu eu primul în viata ei, dar faptul ca s-a ajuns sa se despartă de mine, oarecum ma face ca acest lucru sa-l regret, în afara de asta nu prea am mare suferința fata de despărțire(dar dacă era sa fiu eu primul, fiți siguri ca nu ma despărțeam de dansa după). Câteva vorbe bune care sa ma facă sa trec peste acest lucru? Ca nu s-a ajuns sa fiu eu primul din viata ei, eu îmi reproșez ca s-a ajuns la asta deoarece și eu sunt virgin și oarecum în capul meu poate ca evitam sa ajung la un contact sexual cu dansa, menționez ca relația nu a fost foarte de durata. Adică uneori îmi reproșez ca dacă era altul în loc meu ar fi făcut-o cu dansa din primele zile și săptămâni...

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O voiai doar pentru sex. Fata si-a dat seama la timp si te-a lasat cu (...) umflată.

| ania a răspuns:

Virginitatea e darul primit de la Creator pentru a fi dăruit numai partenerului de căsătorie. Daca ai alege sa respecti planul Creatorului ai avea cele ai multe șanse de a avea o familie fericita, bazata pe fidelitate și încredere. Dacă tot nu va placați la maxim, e foarte bine ca nu ai făcut sex cu viitoarea știe a altuia. Noi am fost virgini la căsătorie și suntem încântați ca nici unul nu are filme în cap și cu alții, suntem convinși ca asa e el mai bine. Le dorim din tot sufletul același lucru și copiilor noștri.

| Violleta2022 a răspuns:

Asadar nu ai dat o ceapa degerata pe afata aia, doar voiai sex si atat.
Mai bine ca ti-a dat papucii, macar se va darui unuia care o iubeste si o merita!

| mihai69 a răspuns:

Poate da, poate nu.
Dar indiferent de asta, de unde știi că nu vei fi primul la următoarea? Fii optimist!

| dullcat a răspuns:

Pui foarte mult accent pe partea cu sexul.Dezvirginarea intarziata nu e motiv de despartire, iar din cum ai descris, ca alta suferinta nu ai, faptul ca nu o poti trece pe ea pe lista de fete pe care le vei dezvirgina de-a lungul vietii pare cel mai mare regret al tau. Daca erai primul si apoi ea tot decidea sa se desparta de tine ce faceai? Apoi, iubita ta nu ti-a comunicat clar motivul pentru care a luat aceasta decizie? Fiindca pare ca lipsesc parti din poveste.

O vorba buna e sa reflectezi mai mult pe viitor si sa privesti lucrurile din alta perspectiva mai matura si mai inteleapta: fetele nu sunt trofee de adunat pe raft, cu atat mai mult virginitatea lor. Relatiile sunt mai mult decat atat.Cu timpul vei intelege.Iar posibile partenere vei tot gasi, nu-ti fa griji.

| ANONIM12737 a răspuns (pentru dullcat):

Nu mi-a comunicat, pur și simplu s-a îndepărtat și atat fara sa mi dea un anume motiv.

| dullcat a răspuns (pentru ANONIM12737):

Ce putem spune noi din exterior? Eu tind sa cred ca ea si-a dat seama ca stai cu ea doar pentru a face sex prima data. De aceea a luat aceasta decizie.

Ai zis,, dacă era sa fiu eu primul, fiți siguri ca nu ma despărțeam de dansa după''. De ce? La cum descrii aici nu tineai deloc la ea. Te-ai fi simtit obligat sa mai stai cu ea daca faceati sex?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ANONIM12737):

Ceva din comportamentul sau vocabularul tau au pus-o pe fuga!
Nici o fata nu te paraseste daca este indragostita de tine si daca tu te comporti frumos si dragastos cu ea.

| Lioana a răspuns:

Te-ai despartit de fata si tu nu regreti ca ai pierdut fata ci faptul ca n-ai facut sex. De aici rezulta ca n-ai iubit-o.
Crezi ca era bine sa fii prima experienta sexuala pentru fata aceea? Prima data trebuie sa fie ceva special. Trebuie sa fie din dragoste.

| Konstantinos99 a răspuns:

Din cate imi dau seama ai avut o relatie superba (suflet la suflet) nu regreta nimc, ai fost tu cand ai vrut tu,nu ia convenit aia e,putea sa faci la fel. Acum ca ai experienta e foarte simplu sa gasesti o noua partenera si nu cauta sa fie identica fiecare persoana e diferita deci relatia ta viitoare va fi si ea diferita, nu cauta idealul din relatie trecuta. Treci peste, gandeste te la momentele faine si cate momente iti vei face de acumwinking Succes! Nu te supera pe ea, a fost alegerea ei dar daca ti se pare nefondata, nu o lua inseama. Nu trebuie sa te schimbi conform TRECUTULUI, ci sa te adaptezi in VIITOR prin valoriile tale personale foarte bine fondate la care o fata trebuie sa adere! Acum esti liber, "pe cont propriu", poti sa lucrezi la tine sa fi mai bun, e timpul. Doamne ajuta, fi puternic!

| Samson2023 a răspuns:

Ceilalți zic ca vezi doamne si-a dat săracă seama ca vrei doar sex. posibil. dar uite un alt punct de vedere. eu zic ca poate nu era deloc virgina, te-a mintit ca să nu se afle de faptul ca au ars-o alții mai ales dacă este mica și prostita ușor, iar faptul ca tu voiai sa fii primul/ai pus accent pe asta în discuții a facut-o sa se teama ca îți dai seama ca nu mai e și ti-a zis pa și s-a dus la treaba ei pe care o tot făcea cu alții.
Extrem de multe fete mici sunt extrem de naive (sa nu spun altfel) și cred minciuni ca "lasă că nu se poate afla ca nu mai ești, ca himenul e elastic". adică povești.și mint si ele cu asa încredere, fără sa realizeze ce penibile sunt. Deci, părerea mea, la următoarea știi ce ai de făcut, pe asta ai ratat-o pentru ca te-ai comportat ca un băiat educat, e bine sa știi ca numai educație nu vrea curul lor pana la vreo 30+ ani. sa nu îți mai zic ca sunt cazuri in care astea de 15 au Daddysugar de 40 ani aproape de varsta cu tac-su. pare ireal dar se intampla gunoiul asta de situații pentru. ca toți au telefon și toți învață să minta și sa umble aiurea de mici. Tu deschide ochii bine si acționează.

| CatalizatoareOradea a răspuns:

Asa am patit si eu acum cateva luni de zile, s-a despartit de mine ca aveam bile si o gadilam pe stomac