| OldChildInTime a întrebat:

Relația mea cu ea nu a durat foarte mult, dar ne potriveam foarte mult. Era ceea ce caut eu de fapt și îmi place să cred că și eu eram ce căuta ea. S-a schimbat peste noapte, mi-a spus că încă îl iubește pe fostul și urmatorul an care a trecut m-a întristat destul de mult. A trecut un an de când nu ne-am mai văzut, dar ea a fost constant cu ochii pe ceea ce postez eu pe facebook și mai vorbea cu mine de pe conturi false. Era foarte rece când încercam să cu ea, contul oficial de facebook, de parcă m-ar urî foarte mult fără să-i fi făcut absolut nimic. În timpul în care am fost cu ea mi-a spus că nu înțelege de sunt așa de calm și că un om ca mine căuta de mult timp. Recent începusem să vorbesc cu o tipă, ea a văzut și i-a trimis următorul mesaj printr-o fată pe care o cunoștea și tipa și fosta mea:

"Transmite-i asta bunei tale prietene: Să te iubească va fi greu drăguțo. În viața iubești o singura dată. Iar el m-a iubit deja pe mine. Poate că îți șoptește ție asta acum, dar ar fi greu de crezut...pentru mine și pentru el, nici el nu crede când îți spune asta. Lumea va crede ca m-a uitat, neștiind ca o iubire ca a noastră nu se termină niciodată."

Da, a trecut un an de atunci, s-a purtat cu mine de parcă vroia să m distrugă și acum îi trimite mesajul ăsta unei copile care doar vorbea cu mine. A negat totul după ce i-am spus fostei că știu că ea a trimis mesajul, mi-a dat de înțeles că a avut nultiu ce tablă de șah, de data asta aș putea spune că și-a arătat adevărata față. Apoi mi-a dat block e facebook.
Nu era așa la început, de ce s-a schimbat dintr-o dată? De ce mă urăște dacă nu i-am făcut nimic? Am compus chestii pentru ea, a fost interesată de ele în decursul anului. De ce i-ar trimite un mesaj ca ăla unui copil? Ce se v-a întâmpla de acum? Asta în situația în care a avut mereu un plan. De ce mi s-au întâmplat toate astea?

Aș vrea niște răspunsuri complexe, abține-te dacă răspunzi la caterincă.

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Faptul ca tu o iubești, nu înseamnă ca trebuie să simta si ea acelasi lucru sau sa te menajeze într-un fel. I-ai placut la un moment dat, s-a plictisit si cam atat. Dar in același timp, nici nu vrea sa fii cu alta. Chiar si faptul ca a lasat lucrurile in plop, nu ti se pare ca nu a fost corect? E cel mai periculos gen de om.

3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Inca se răzbună pe tine si vrea sa iti strice orice posibila relatie. Da-i block si tu, daca iti faci alta prietena, mentine informația "într-o relație cu... " doar pentru prieteni. Ideea e ca ea sa nu vada nimic la profilul tau.
Totul e o iluzie in capul tau. Daca va potriveati asa bine, nu se termina relatia. Pur si simplu a fost "rozul " de la început si atat. Nu trai cu impresia ca inca mai simte ceva. Nu, e doar o fetiță cu toane care se joaca cu oamenii si atat. E genul de om caruia ii place sa mentina controlul. Nici măcar nu e originala. Asta cu "pe mine mă iubeste" e din filme.

| OldChildInTime explică (pentru raluk27):

De ce ar vrea să se răzbune pe omul care o iubește? Ea nu a spus niciodată că s-ar fi încheiat relația, doar a avut grijă să lase lucrurile neterminate. Ea este singura pe care n-am putut să o uit, de parcă cineva nu mă lasă să fac asta.

| RAY a răspuns (pentru OldChildInTime):

Hai sa incep cu inceputul ea a vazut ca o iubesti mult posibil ca avea experienta in asta si a vazut asta,tu posibil ca ai iubito foarte mult si nu o poti uita e ceva normal asta,e trecutul tau de ce sa-l uiti? si eu vream sa uit trecutul dar imagineazati ca fara trecut tu nu existi deci nu incerca sa-l uiti nici sa devi obsedat de el pur si simplu acceptal,tu erai obsedat de ea chiar tu scrii ca ai incercat sa conversezi cu ea,te agati mereu de trecut si nu traiesti in prezent asta e problema ta, trebuie sa traiesti prezentul nu sa te agati de trecut, crede-ma ca am facut multe greseli si eu de asta isi scriu, invata din trecut pe viitor in cine mai ai incredere dar nu devi obsedat de trecut, cunoaste alte fete o data tot o vei uita, daca ea continua nu o mai baga in seama, e un gunoi uman, o manipulatoare care nu merita atentia ta

| raluk27 a răspuns (pentru OldChildInTime):

Faptul ca tu o iubești, nu înseamnă ca trebuie să simta si ea acelasi lucru sau sa te menajeze într-un fel. I-ai placut la un moment dat, s-a plictisit si cam atat. Dar in același timp, nici nu vrea sa fii cu alta. Chiar si faptul ca a lasat lucrurile in plop, nu ti se pare ca nu a fost corect? E cel mai periculos gen de om.