| Florentiaflori34 a întrebat:

Relația mea cu soțul nu mai prea merge avem certuri tot mai dese ne certăm din tot felul de motive avem și un copil împreună și am impresia că copilul suferă mult văzând că ne certăm are 9ani băiatul mam gândit la divorț dar și la căsnicia noastră.Cum ne putem repara căsnicia eu și soțul meu?

5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să nu vă mai certați din orice.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai care e cauza acestor certuri "din tot felul de motive"?

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Încearcă să te înțelegi cu el ca la început

| ania a răspuns:

In lucrurile care nu sunt rele, asculta-l. Resoecta-l ca si cap, lider al familiei, apreciaza-l pentru toate lucririle bune.

| 1onur a răspuns:

Oricare ar fi certurile trebuie sa înțelegem că suntem oamenii oamenii nu sfinți.

Că tea înșelată că ția mai spus o vorbă greșit la nervi mai zici mai spui ca om este omenesc să greșim...dar și greșeala repetată de mai multe ori nu mai este o "greșeală" și o intenție adică? Ajungi să-ți faci rău singur atâta tor.

Dacă aveți ne înțelegerii certuri. Stați vorbiți ca oamenii stați discutați ca oamenii nu va judecați nu vă luați la bătaie și Doamne Dumnezeule ferește altele mai urâte, mai întunecate, mai Dezumanziate... discutați ca oamenii, maturi, asumați, responsabil fiți Adulți nu copii...

Cearta aduce necazuri Cearta aduce dezbinare Cearta aduce dușmănie Cearta aduce probleme într-o familie într-o relație într-o pritenii.

✞=❤️✝️