| Ilincailinca55 a întrebat:

Repostez întrebarea de ieri pentru
ca nu am primit raspuns bun prima dată Eu sunt recasatorita de un an am cu fostul meu soț o fată fata are 6 ani cu actualul soț mă înțeleg bine el și fata la fel dar că tatăl ei fostul soț vrea sa vadă fata ea nu e obișnuită cu el și nu prea vrea sa petreacă timp cu tatăl ei îl vede rar.Cum pot obișnui fata cu tatăl ei? Ce trebuie să fac? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta va fi problema tatalui ei biologic, sa o ia pentru 1-2 zile in weekend si sa petreaca timp cu ea, ca sa se obisnuiasca fata si sa-l accepte usor -usor, ca orice relatie cu parinti divortati.

| Cipi1212 a răspuns:

Să încerci să îi faci să se întâlnească întâmplător. Cu timpul fata se va obișnui cu tatăl ei.

| alibaba99 a răspuns:

Foarte bine ca fostul vrea sa vada fata. Este normal sa se implice in viata ei. Recomand ca primele reintalniri sa fie impreuna cu tine. Pe urma, dupa ce incep sa se inteleaga, sa poata sa o ia la el cateva zile.