| Lara200 a întrebat:

Repostez intrebarea pentru ca
a fost stearsa de un editor si nu am vazut raspunsurile sper sa nu o mai stearga. Sunt de un am jumate împreună cu iubitul meu el ma cerut în căsătorie am acceptat în cele din urma însă momentan vrem sa stam doar logodiți și sa ne căsătorim peste cateva luni am 24 de ani. După părerea voastră e ok sa stam doar logodiți? Credeți ca e devreme pentru căsătorie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logodna e o conventie sociala asa cum casatoria e o conventie administrativa.

Daca voi sa simtiti bine impreuna sunt irelevante conceptele de mai sus

| Batmanel a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea vad motivul unei logodne pe durata lunga, daca e cazul, de mai mult de 6 luni. Va promiteti ca si adolescentii, ca parca fara inelul de logodna nu va puteti stapanii.
Singurele motive ar fi ca nu gasiti sala de nunta sau asteptati ca anumite persoane invitate sa poata ajunge si ele.
In rest, sanatate si spor.

| Miruna333 a răspuns:

Normal ca e ok sa stati logoditi. Un an jumatate este mult prea devreme pentru o viitoare nunta. Eu nu m-as arunca sa fac o nunta, ci as mai astepta cativa ani. Niciodata nu stii ce poate aparea, ce se poate schimba si asmd. Decat sa te grabesti, mai bine stai linistita. Poti sa stai logodita si 5 ani, nu te pripi