| GabrielaGabriela9856 a întrebat:

Repostez întrebarea pentru ca prima data am primit 0 raspunsuri.Am o fată care are 16 ani soțul meu tatăl ei o cearta mereu uneori și fără motiv ea e puțin mai sensibila și de asta când o cearta vine la mine să îi ofer dragoste pentru ca știe ca eu o iubesc nu ca tatal ei și în mine chiar are încredere și îmi zice orice o iubesc mult.Cum îmi pot convinge soțul ca e încă mica fata și sa nu o mai certe din orice?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti educi fata, care plange fara motiv, fiindca este razgaiata si nerespectuoasa cu tatal ei.
La 16 ani este aproape femeie, deci educ-o!

| darrio2007 a răspuns:

Fată răsfățată. La 16 ani nu e chiar mică. Sotul tau incearca sa o educe dar se pare ca tu nu prea vrei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde din ce motive o cearta... Poate are dreptate.

Bula
| Bula a răspuns:

O fata de 16 ani nu mai este "mica".
Multe fete, la varsta ei sunt deja mame.
Problema este la tine: fata s-a rasfatat, daca este certata, atunci merge la tine, fiindca tu o alinti, ii tii partea.
Daca fata nu face ceva bine, atunci nu ar trebui s-o tratati in contradictoriu, ci sa discutati intai intre voi (tu si sotul tau), ce masuri sa luati!