| AndreiRadu5557 a întrebat:

Respect Codul Bunelor Maniere în raport cu femeile, le deschid usa, le ofer locul la geam, cu diferite ocazii le sarut mana, le aranjez scaunul, la ziua celor le care le cunosc le dau flori si cadouri, caut sa am o prezenta masculina frumoasa, nu înjur, nu am vicii samd, si totusi nu reușesc să imi fac o relație ba am vazut ca unii baieti, care nu sunt atat de respectuosi reușesc sa faca relații, unde o fi problema?

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Esti prea atent. Pare ca te straduiesti mai mult decat e nevoie. Lumea nu are nevoie de "cavaleri" exagerati. Din start asta cu sarutatul mainii e deja de pe timpul lui Tataie, cand era fecior. Nu se mai practica. E bine ca nu injuri, dar nici chiar sa fii perfect, pentru ca duci in extrema feminina. Si asa in ziua de azi vezi fete care injura mai la tot pasul.

Daca asa ai fost crescut si faci asta din reflex, regret sa-ti spun, dar te-ai nascut in era gresita.
Lumea vrea sa te vada exact cum esti tu ca persoana. Nu trebuie sa te dai peste cap sa impresionezi de fiecare data. Daca esti putin iritat poti sa mai scapi cate o injuratura mai cu perdea ca nu se intampla jihadul. Pana la urma esti om si sentimentele tale reale nu trebuie suprimate prin actiunile mentionate de tine mai sus.

Problema multora este ca tind sa oscileze intre extreme. Unul poate fi prea badaran, iar altul poate fi prea bun, prea bland.

In viata trebuie sa faci totul cu moderatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori virgin

| 1onur a răspuns:

Dumnezeul știe eu nu am de unde să știu.