| Feeltheflow15 a întrebat:

Sa incep cu inceputul:imi place de un baiat,care are 18 ani(cls.aXI-a),care prin septembrie m-a invitat in oras.Eu i-am spus ca nu pot veni deoarece nu ma lasa mama(eu am 14 ani).Apoi,cand am inceput liceul,mama s-a razgandit,deci,l-am sunat si l-am invitat la KFC de mai multe ori,el refunzandu-le pe toate.In decembrie ne-am vazut in parc cu prietenii din coincidenta si am vorbit doar despre scoala.Apoi,eu am plecat sa vorbesc ceva cu varul meu cam vreun sfert dde ora,timp in care nu si-a luat privirea de la mine.Tatal sau se poarta frumos cu mine,de parca stie ce se intampla.Eu vreau sa stiu daca merita deoarece si unei verisoare de-ale mele ii place de el.P.S:nu am mai vb la telefon de la sf.Dumitru,cand l-am sunat sa-i spun la multi ani pentru tatal sau.Help me please!

Răspuns Câştigător
| wildfirerock a răspuns:

Vorbeste mai des cu el, dai de inteles ca il placi. Nu stiu ce sa zic, nu are un prieten pe care sa-l poti trage de limbalaughing?

3 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Cred ca ce trebuia facut, ai facut, si anume : l-ai invitat, ai incercat sa-ti iei revansa. Insa el a refuzat, deci inseamna ceva, ceva c-am negativ pentru tine. Dar daca ti-a acordat atentie, te-a urmarit insistent cand te-ai indeparat putin, ar fi un semn ca ai putea incerca in continuare, nu pentru foarte mult timp, ca ai ramas interesata de el. Mingea este la el in teren; la 18 ani ar trebui sa stie cum sa urmareasca si sa arate de ceea ce este interesat.

| Rockart a răspuns:

Uite, din moment ce ţi-a refuzat invitaţiile eu nu cred că îl mai interesează. Are 18 ani, probabil altceva îşi doreşte el, tu fiind micuţă poate vroia să-şi încerce norocul şi cum nu i-a mers a lăsat-o baltă. Fii serioasă şi găseşte-ţi unul de vârsta ta.

| Sly a răspuns:

E posibil sa aiba pe altcineva. Timpul va decide. Nu te grabi, nu te feri - lasa totul in voia destinului. De astfel de relatii e bine sa stie si parintii, mai ales ca ai o mama intelegatoare.