| MauiNight a întrebat:

Sa zicem ca :
Esti un bogatas si ai o relatie serioasa cu o persoana saraca. Vreti sa va mutati impreuna, dar aceasta persoana nu este materialista, deci e doar dragoste la mijloc. Si ea iti cere sa locuiti intr-un apartament normal, deci nimic "fancy", luxos, stralucitor. Ea nu vrea sa traiasca pe banii tai, vrea o viata normala, cu prieteni de teapa ei. Ce faci intr-un astfel de caz? Te simti complexat, renunti la acea persoana doar ca sa iti traiesti iar viata de bogatas? Sau esti dispus sa faci sacrificii pentru ea?

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Diferentele mari cer sacrificii mari din partea amandurora! Banii nu mai sunt ai lui ci ai lor, prietenii la fel! As alege ceva de mijloc cu implicari comune!

| Giulia16 a răspuns:

O sfatuiesc sa se mute cu "bogatasul" acela nu pentru bani ci pentru ca e un lucru mare la mijloc... Iubirea...

| Pitzipoanca a răspuns:

Daca o iubesc, CLAR renunt la lux.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Cred ca persoana respectiva e putin exagerata si cred ca poate fi convinsa sa accepte luxul pe care i-l poate oferi iubitul ei. Chiar daca nu este materialista, omul se obisnuieste repede cu binele, asa ca...sigur se va putea ajunge la un compromis. Ceva de genul, munceste si ea si participa la cheltuielile casei, in limita posibilitatilor.

| MauiTheMonsterTruck a răspuns:

Maui... mi-e dor de tine sad

| SaberSlashS a răspuns:

Dai altcuiva bani, daca iubesti persoana asa mult...app de ce am zis acum, vrei adresa mea? Dau eu banii mai departe big grin

| Viorel_Baa_Nu_1981 a răspuns:

Imi miroase a cocalar laughing)

| Shayen a răspuns:

Cel mai important lucru e ca "bogatasul" sa-si urmeze inimawinking

| Traphik a răspuns:

"Bogatasul" sa renunte la bani. Cum sa renunte? Sa nu arate ca are bani. Am cativa prieteni cu bani, si niciodata nu s-au comportat diferit de persoanele fara atati bani. Tine de caracterul fiecarui om. Daca ai bani si nu scoti ochii omului, traiesti ca si cum ai fi o persoana modesta, asta e mare lucru. Asa ca "bogatanul" sa incerce sa uite ca e "bogatan". Daca ea vrea un apartament normal, apartament normal sa fie/ poate sa fie si luxos, dar sa inteleaga ca luxul nu e pentru a scoate ochii, ci doar sa ai tot ce e necesar pentru o viata buna. Si in lux poti avea o viata normala, daca esti o persoana normala. BOGATIA STA IN SUFLET!