| Spiku a întrebat:

Sal TPU
am o rugaminte mare la voi.
am o prietena care pe care o iubesc mult si as face orice pentru ea...
parintii ei nu o lase sa se imbrace cum vrea ea... vor sa se imbrace cum vor ei(parintii) si vor so imbrace ca pe timpuri...si ea nu vrea ii e rusine sa iasa.
parintii ei ii iau haine din dulap. si ile ascund. si ean u stie ce sa faca? va rog sa ma ajutati ce poate sa faca sa se imbrace si ea macar cum vrea? dau fundita aste raspuns mersi din suflet

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Salut!

In primul rand depinde ce varsta are eahappy si religia este un factor important dar ar trebui sa aiba o discutie cu parintii dansei, eventual sa ii puna in tema cu ce poarta tineretu. Poze din reviste/ la tv + sa ii vb despre prietenii ei.Imi dau seama din ce zici tu ca de machiaje nici nu se pune problema sa o lase.straight face
E greu dupa un anumit timp cat ai fost fetita mamei/ tatei sa iti schimbi comportamentul si sa incerci sa te impui fata de acestia dar e important ce fel de fire e prietena ta.

paa

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Hai ca asta chiar nu e o problema grava. Pana la urma sunt haine, nu idei. Sa-si gaseasca ceva de lucru, sa-si castige banii si sa isi cumpere ce haine vrea ea.

| danielagoldica a răspuns:

Daca are asemenea parinti tampiti sa-i lase in pace si sa plece din casa cum vor ei/. In primul bloc sa se schimbe cu hainele din geanta si sa mearga in oras asa cum vrea ea. Cand se intoarce sa se schimbe la loc.

| Catiii a răspuns:

Ar trebui sa poarte o discutie cu parintii sai si sa ii lamureasca ca nu mai este mica si poate sa decida si singura ce haine sa poarte happy

sa ii arate reviste, pe internet sau alte surse.cum se imbraca tineretulstraight face. pentru ca nimeni nu se mai imbraca ca in vremurile demult.laughingsi ca vrea si ea sa fie la moda sau cel putin sa arate bine cu hainele care se imbraca

nu sunt asa importante deoarece sunt doar niste haine. dar stiu ca e naspa treaba si te simti si bine daca te simti frumoasahappy

succes!:*winking

| lolly_3072 a răspuns:

Urat.straight face. pai sa'i intrebe ce li se pare nasol daca se imbraca asa ca toata lumea? in fond nu merge dezbracata pe strada sau ceva de genul.sad

| Charina a răspuns:

Ce dragut ca vrei sa o ajuti, imi place. pai. una ar fi sa fie mai smechera si sa se imbrace cum zic a ei, si la scoala sa se schimbe sau altundeva. SAU sa faca pe "ingerasul" o saptamana, parintii o sa fie uimiti de cat de cuminte e si o sa mai renunte la cateva din restrictii.

| deniedaccess a răspuns:

Sa isi stranga bani si sa isi cumpere hainele pe care le vrea fara sa le spuna parintilor si sa le ascunda foarte bine... poate poate sa si le ia in geanta si sa se schimbe la o prietena acasa...si daca tot descopera si nu o lasa.at eu jur ca as taia hainele cum vreau.pai cati ani are pr ta? funda?happy

| Ochiialbastrii a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar eu castig mereusmug de obicei cand merg cu parintii ei imi arata pantofi din piele oribili si le zic ca daca mi`i cumpara nu o sa-i port in viata mea si ca dau banii degeaba pe ei odata mi-a cumparat o pereche si mi-a aduso acasa [inca o am e nou nouta de anul trecut laughing ei s`au rugat tot anul de mine sa-i port si nu i-am purtat ]. si ei continua sa imi arate si le zic : NU. le arat ce`mi place ce`mi doresc... si ei spun ca nu le place ce mi-am ales si le zic ca eu le port nu ei. si la mine merge dar daca parintii ei sunt exigenti thinking ii recomand prietenei tale sa vb cu mama sau tata cu care e mai apropiata si sa ii zica ca nu`i plac hainele alese de ei si nu se simte bine in ele. stiu si eu thinking sa le zica frumosbatting eyelashes si sa-i atinga la suflet pe parinti... la mine merge la tata cand am vrut o pereche de conversi la 2 milioanebatting eyelashes

| AnonymousMm a răspuns:

Sicer, e complicata situatiasad. Dar s-ar putea sa poti face ceva. Spune-i sa isi caute hainele ascunse si sa le aduca la tine si sa le spuna parintilor ca le-a aruncat sau le-a donat cuiva si sa se schimbe la tine. E o idee fff complicata dar alta nu gasescbig grin. Dar daca sta departe de tine, ideea mea nu prea mai mergesad.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| LoveToHate a răspuns:

Pai sa le explice si ea parintilor ei ca asa e la moda acum ca nu mai e pe vremea lor! Sa le vorbeasca cu calm nu sa tipe prin casa!
Sa le spuna ca se face de ras daca nu se duce imbracata la moda si ca toate fetele se imbraca asa.
Sa le explice cu frumosul!

| EnjoiProSkater a răspuns:

Bv,ca o ajuti da ce vrei daca parinti ei sunt mai sariti si o inbraca ca draq depinde cati ani are

| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa aive o discutie cu ei despre asta in care sa le zica ca au trecut timpurile in care se purtau hainele alea si ca ar vea sa se imbrace si ea ca toti ceilalti si ca ii roaga mult sa o lase ca daca se imbraca cu hainele pe care i le cumpara ei toti rad de ea (cand supe astea nu trebuie sa fie nervoasa rebuie sa fie calma si sa le vorbeasca in asa fel in cat sa ii faca sa inteleaga)
sper ca te-am ajutat
succes!