| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema, daca se poate numi problema. Am aproape 20 de ani, sunt o fire destul de sociabila, dar cand vine vorba, sa ii povestesc unele chestii legate de mine, mamei mele, parca ceva ma opreste. Stiu si sunt de acord ca trebuie sa am mai multa incredere in mama, si sa ii povestesc tot, dar ceva ma opreste. Si prietenul meu, imi spune de multe ori, sa fiu mai comunicativa cu mama. Astept un sfat, cum sa ma apropiu mai mult de mama? pentru cel mai bun raspuns, dau FUNDA. va multumesc!

3 răspunsuri:
| 123lalala a răspuns:

Buna,se zice ca mama ar trebui sa fie cea mai buna prietena a a unei fete. As vrea sa te intreb...de ce nu poti comunica cu ea? ar fi cam doua motive.ori ti-e jena.ori nu esti destul de apropiata de ea?

| Lantiere a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea. Povestetei ce ai m-ai facut, ce a m-ai facut ea. Puteti sa gatiti impreuna si sa va plimbati. Puteti merge la shopping si asa mai departe. Veti interactiona mai bine si totul va fi bine happy

| LikeARollingStone a răspuns:

Cred ca increderea mama - fiica trebuie "construita" din copilarie...
Daca tu la 20 de ani nu ai incredere in mama ta, inseamna ca s-a intamplat ceva intre voi, ceva care nu te lasa sa te increzi in mama ta.
Eu cred ca ar trebui sa cauti mai intai cauza neincrederii si apoi sa vorbesti despre ea cu mama ta.
Succes. happy