| denydeny a întrebat:

imi place de un baiat din scoala si lui de mine dar prietena mia tot imi spune sal las ca se supara ia pe mine nu stiu ce sa fac so aleg pe ia sau sa ma despart de el cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Depinde ce optiune e mai buna pentru tine eu cred ca mai bine ramai cu baiatul mai ales prietena ta poate are ciuda pe tine.

7 răspunsuri:
| Alissya_4251 a răspuns:

Daca este o adevarata prietena nu are de ce sa te puna sa alegithinking Un motiv ar fi ca este invidioasathinking Nu ar trebui sa te afli in situatia asta.Ea trebuie sa te sustina si sa-ti fie alaturi, iar in privinta baiatului...nu vad care este problemalaughing din moment ce iti place de el si lui la randul lui de tine, nu exista nici un motiv pentru care sa nu fiti impreuna;(
Sau poate ca prietena ta este si un pic egoista:-s daca iti este prietena buna probabil ca se gandeste ca nu vei mai avea asa de mult timp si pentru ea...

| Sabyynna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l alegi pe el. Iar ea nu e o prietena adevarata daca iti sune ca se supara pe tine fiindca iesi cu un baiat(decat daca nu cumva iese si ea cu el).

| nana0000 a răspuns:

Ar trebui sa o intrebi de ce se supara pe tine daca nu il lasi, iar dacaa nu e un motiv intemeiat ar trebui sa ramai cu el

| Inutza0102 a răspuns:

Eu in locul tau asi alege iubitul pentru ca probabil prietena ta este geloasa si nu iti este o adevarata pritena in fine poate si baiatul te inseala dar tu la cine tii mai mult?

| sweet_1462 a răspuns:

Pai depinde cum este prietena ta daca este prietena ta de multi timp si te intelegi bine cu ea atunci trebuie sa o alegi pe ea pentru ca baieti sunt destuli in lume dar o prietena nu

| Rebe_6758 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti de 2x, inainte sa iei decizia, poate acea prietena este geloasa pe tine, dar trebuie sa te gandesti si la prietenul tau. daca tine la tine si din astea deoarece sa zicem ca tu il alegi pe el si dupa o perioada te lasa.si atunci ramai si fara iubit si fara prietena, sper ca te-am ajutat putin:d.

| ellena_1386 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar ar fi sa ramai cu prietenul tau...deoarece daca prietena ta ar fi cu adevarat prietena ta s'ar gandi la binele tau nu la binele ei.