| Zozoleparfumath a întrebat:

Sall TPU, nu stiu ce se petrece cu mine in ultimele zilesadam impresia ca sunt putin indepartata de prietenul meu, el imi spune ca nu simte nici o diferenta dar probabil am o stare de monotonie si asta poate din cauza ca nu ne-am vazut de doua luni sad, insa mentionez ca suntem impreuna de aproape 2 ani. Am observat ca acum daca vad cateva fotografii cu fostele lui la cineva, care inainte imi stricau buna dispozitie, nu am nimic, adica nu ma enervez sau ceva.am impresia ca nu mai sunt geloasa, si prin asta am auzit de la cineva ca inseamna ca nu il mai iubesti daca nu esti geloasastraight face, nu mi-l pot imagina cu altcineva, din cauza ca sunt ff sigura ca nu m-ar da pe nici una si ca ma iubeste f mult. Stie cineva sa-mi spuna VA ROG care este motivul? este siguranta mea de asta sau nu mai sunt geloasa, nu mai tin la el?crying sunt confuza la ora acutala.nu stiu ce se petrece cu mine in ultimul timpcrying. plz. dau FUNDA *** multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| dampel a răspuns:

HMMMM interesanta situatia.pai nu e adevarat ca, daca esti gelos il iubesti si invers.pur si simplu ai destula incredere incat sa stii ca nu te inseala este foarte bine asa dar totusi nu trebuie sa te bazezitotal pe aceasta 'incredere' ca nu sti niciodata.dar totusi posibil ca acceasta stare monotona sa fie din cauza timpului pe care nu lati mai petrecut impreuna adica 2 luni nu e putin. fundita?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In viata nu trebui sa fii sigura niciodata de fidelitatea partenerului.Iar ca nu mai esti geloasa, sigur nu mai e flacara de alta data in Inimioara! Mai asteapta sa vezi ce va mai fi pe parcurs! dar mai mult o sa trebuiasca sa gesesti alt iubit! daca nu-l ai deja? Sa Fii Iubita!

| MyShadow a răspuns:

Are doua sensuri. :d Poate inca il mai iubesti, insa distanta dintre voi se pare ca a rupt ceva din tine. Uneori o relatie la distanta nu este stabila, cred ca stii asta, se intampla rar. Cand sunteti apropriati ca si distanta stiti ca el este acolo si simti nevoia sa fii cu el, dar asa inconstientul tau iti spune: ca nu poate veni la tine, ca mai bine renunti, el poate face altceva, orice. Cand va vedeti simti ca el este aproape si vrei sa fie si mai mult, sa crezi ca poate sa stea acolo in momentul ala, dar cand va indepartati stii ca nu se poate si acea dorinta dispare.De asta cel mai mare test este lipsa de vizioalizare, pentru ca, daca iubesti acea persoana cu adevarat iti doresti acelasi lucru ca inainte. Nu mai esti geloasa pentru ca ai incredere, sau pentru ce am incercat sa explic mai sus. Nu mai sunteti ca inainte, imi pare rau, dar daca nu faci ceva sa va vedeti mai rar, este posibil ca iubirea sa se evapore.