| Crysty1996 a întrebat:

toata lumea ma considera un bebelus nu chiar un bebelus adica se comporta ca un copil mic cu mine sunt in clasa a 9a si niste copii din satul meu vb cu mine ca, cu un copil mic de exemplu ma intreaba ce episoade or mai fost pe la tom si jerry ce mistere a mai rezolvat scoby doo si din alea sau cand vb cu ei nu ma baga in seama dar eu nu-s asa doar ca nu imi place sa vb aiurea sau sa imi bat joc de cineva cum isi bat iei si cred ca de asta se comporta asa si ce sa mai spun de fete mai rau ca baietii acum intrebarea mea este ce pot sa fac ca sa nu se mai poarte asa cu mine? ajutati-ma PLZZ DAU funda!

Răspuns Câştigător
| AbstractGreen a răspuns:

Nu vreau sa judec dar... as putea zice ca tu ai o personalitate mai mult de orasean happy ar trebui sa te consideri cel mai educat dintre ei si sa stii sa le raspunzi inteligent atunci cand iti pun intrebari de batjocura, daca te mai intreaba de desene, spune-le ca habar na-i, ca nu te uiti la ce le place lor (fa-i sa inteleaga ca de fapt ei sunt cei interesati de desenele alea si ca ei sunt copiii mici), spune asta pe un ton mai smecher si fara zambet pe buze, fii serios. Trebuie sa ai o atitudine mai "cool" sa-i zic, sa te respecte sau macar sa te creada interesant happy sper ca te-a ajutat raspunsul
P.S. niciodata sa nu faci prostii pentru ai uimi pe baietii din sat, sant mai prosti ca noaptea

1 răspuns:
| Anca143 a răspuns:

Sincer, nu prea ai ce face. Dar totusi, poti alege sa-i ignori. Daca vad ca nu iti pasa, te vor lasa in pace. Sau poti sa le dai un raspuns ironic, sau care sa le inchida gura.