| Krinella a întrebat:

Salut.Am 15 ani si vreau sa-mi fac piercing in buric dar nu cred ca mama sa fie de acord.Cum as putea-o convinge?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simplu: Nu o convingi!
Sârme în tine ai să-ţi bagi când ai să fii pe banii tăi!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu eu sunt cel care vrea să-şi bage sârme-n corp împotriva voinţei raţionale şi normale a părinţilor.
Mai gândeşte-te o dată cine are aere.
În plus, n-ar strica să te gândeşti şi care gen de femei au piercing în buric.
Şi, după ce te-ai gândit la astea, întreabă-te dacă într-adevăr meriţi respectul şi politeţea pe care o pretinzi.

| LoOLyTaAh a răspuns:

Ok deci eu una chiar nu cred ca piercingul e ceva rau adica e doar un simplu accesoriu ca orice altul ...in ceea ce priveste convisul parintilor pai ai putea sa ii spui exact acelasi lucru: ca piercingul nu e nimic rau ci doar un simplu accesoriu ca cercelul din ureche de exemplu si ca daca vrei poti sa il dai jos oricand nu ca tatuajul care il ai pe vesnicie. poate asta ar convingeo.mult noroc! big grin

| Krinella explică:

Nu te'am intrebat de bani ok? Si fii mai politicos nu cu aere.Aerele ti le tii pentru tine dar nu pentru toata lumea! Am cerut ajutorul oamenilor normali dar nu unui nepoliticos ca tine!

| iubireeterna a răspuns:

Auzi ce fel de persoane au piercing in buric na scumpu meu am si eu si ce sunt curva sau carei faza auzi ia hai tineti pentru tine parerile ca esti batut in cap rau