| faradei a întrebat:

Salut, am ajuns la o situatie in viata cind nu stiu ce sa fac si cum sa fac, si cel mai greu este ca nu are nimeni cine sa ofere un sfat o indrumare. Am 20 de ani si imi fac studiile la Universitatea Tehnica din Moldova, si vreau sa imi gasesc un serviciu sa platesc toate cheltuielele mele, e grea situatia economica in Moldova cred ca sunteti toti la curent cu asta. Deci am un verisor cu un grad mare in militarie,si m-am adresat la el poate imi gaseste un post ceva,el a discutat cu partenerii lui si sa ajuns ca sa intru la un centru totpografic militar luind in considerare ca studiez la geodezite topografie si cartografie. Acum ce vreau ca sa ma sfatuiti, are rost sa intru acolo, ma tem ca no sa fac fata lucrului si o sa regret cam facut acest pas. Voi ce spuneti, daca aveati voi ocazia asta cum procedati? plz

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa accepti postul si o sa vezi daca faci ori nu fata, n-ai de unde sti pana nu vezi despre ce-i vorba si incerci, daca nu faci fata o sa-ti dai demisia.

| sabin89 a răspuns:

Nu te baga. O sa fugi dupa doi iepuri si n-o sa prinzi niciunul. Stai si fa-ti studiile, asa cum poti. Sarac dar curat.