| alexandralexandra a întrebat:

Salut.am avut o prietena foarte buna dar ia a inceput sa stea cu o alta colega si deja ia si devenit cea mai buna prietena. ce sa fac ca sa fim din nou asa cum eram?

Răspuns Câştigător
| DeliaMarius a răspuns:

Da-te pe langa ea. Exemple: sa te oferi sa o ajuti la o tema, sa-i spui ca s-a imbracat fain, sa o inviti la o cafea dupa ore si daca accepta atunci puteti vorbi una, alta. Sa-i spui ca tu iti doresti sa fiti prietene in continuare pentru ca in ea poti gasi adevarata prietenie...

2 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Gandeste-te unde ai gresit daca ea se simte mai bine langa alta prietena - si nu mai gresi - a gresi este omenesc - dar nu sa devina o obisnuinta - nu degeaba ea sta cu alta prietena

| ruxycat a răspuns:

Pai,draga Alexandra asa mi s-a intamplat si mie.Mie mi-a maers cand am aparat o in pauza, sau stai pe landa ea si adui aminte de vremurile dune, dar sa nu o asfixiezi si dupa aceea invit-o la tine sau la un fil sau in oras sau cu bicla su cu rolele sau cam atat...Bafta!