Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc anul trecut cu o fata din liceul unde sunt.
Totul a decurs bine, mie-mi placea tare de ea si inca imi place.
Ulterior si ei a inceput sa-i placa de mine, ba chiar dupa un timp mi-a spus ca ma iubeste...
Dar in tot acest timp fosta se baga intre noi doi tot timpul si fata cu care vorbeam acum mi-a zis la un moment dat ca nu poate continua asa..pana la urma am inteles si am acceptat.

Asta ca dupa o saptamana sa-mi raspunda la story-uri si sa incepem iar sa vorbim...

Dar acum aflu ca mai vorbeste cu un baiat pe care zice ca-l place dar pe care l-a informat ca vorbeste si cu mine in acelasi timp pentru ca ii sunt drag si nu ma poate lasa asa.

O sa radeti probabil la ce cititi mai sus, dar ce ma sfatuiti sa fac in cazul asta? Sa opresc totul aici definitiv?

Merci mult!

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Sună puțin ciudat... Faptul că fosta se baga între voi și tu ai acceptat pauza, înseamnă că tu mai ai ceva pentru fosta? Căci dacă nu aveai, trageai cu dinții de relația actuală, o sunai pe fosta de față cu actuala și îi spuneai să te lase în pace etc. Dar tu ai acceptat pauza... Faptul că ea ți-a spus că îi place de altul dar că mai are ceva pentru tine, înseamnă că îți spune clar că și ea poate, și ea e căutată, dar te alege pe tine.

| AndreiIonut2000000 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Eu nu mai simt nimic pentru fosta.

Si nu am acceptat pauza asa usor.din prima, am insistat sa nu, dar ea imi spunea ca e deranjata de mistourile fostei.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru AndreiIonut2000000):

Mistourile fostei nu puteau fi decât față în față, căci celelalte căi de comunicare se taie ușor... Ceva tot lipsește din puzzle.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu l-aş bate pe alaa...
nu, stai, glumesc.
Threesome, eu zic ca-i cea mai buna solutie, in situatia asta ie per-fect.