| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am o belea... un prieten de-al meu a furat niste bani iar el i-a cheltuit cu niste prieteni de-ai lui este vorba de o suma mare de bani eu nu i-am cerut niciodata bani dar m-a luat si pe mine de doua ori cu el in oras eu nu stiam de unde sunt banii si acum familia lui a aflat de bani si el a zis si de mine si a mai adaugat ca m-a imprumutat o suma asta ne fiind adevarat pot patii ceva?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Mai.nimic.in afara de a fi pus sa participi cu bani si tu la recuperarea sumei totale,el desigur va minti ca a cheltuit bani cu tine sa scoata pe alti prieteni de ai lui de care are o reala frica si asa ai cazut ca musca in lapte. Sfat: pune-ti pe hartie totul,zilele,traseul,ce ati facut,cumparat, ce si-a cumparat el si asa poti dovedi daca este si sigur va fi vorba de un proces, sa stii ca altfel vei plati din greu.Pe viitor fugi de smecheri de astia ca este pericol sa fii in anturajul lor, si numai neplaceri aduc.Bafta

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Nu patesti nimic

| Λndrei a răspuns:

Pai poti daca nu se dovedeste ca esti nevinovat.

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Daca o tii pe a ta ca esti nevinovat nu poti pati nimicmo si vezi ca ai gresit intrebarea, ai scris sus un prieten de-al tau trebuia sa pui in fata "un fost prieten de-al tau" deoarece prietenii adevarati nu se dau de gol la greu si mai ales nu te baga si pe tine la inaintare doar pentru a se scoate el