| TheBigger a întrebat:

Salut, am o curiozitate, am vazut in ultimul timp multi transexuali care isi schimba sexul de la Barbat la femeie sau invers prin nenumarate operatii, unii barbati au reusit sa-si schimbe organele genitale in feminine si chiar e foarte greu sau chiar imposibil sa-i deosebesti, sunt comvins ca unii dintre ei nu si-ar dezvaluii identitatea sexuala ulterioara din rusine sau discriminare, as vrea sa stiu cum îi putem deosebii pe ei de o persoana normala, nu am nici o problemă cu ei, nu sunt in potriva lor nici nu îi discriminez insa cred ca este dreptul nostru sa stim cu ce fel de persoana vrem sa stam, deci intrebarea ar fi, exista vreo deosebire care sa ne de-a de inteles ca acea persoana a avut alt sex inainte?

Răspuns Câştigător
| HeillÓðinn a răspuns:

Pe multi ca heterosexuali ii ingrozeste faptul ca cea mai frumoasa fiinta, femeia nu este de fapt la Origini o femeie, ci un reprezentant al sexului masculin si acest lucru e de inteles. Ca in cazul individului de mai sus acest fapt poate starni paranoia, maladia este de fapt un narcisism dus la extrem (desigur, unul cat se poate de sublim, paradoxal). Daca ai fi atras de sexul masculin, tu fiind de acelasi sex e clar ca esti homosexual, ceea ce este perfect "normal", dar narcisismul este o tulburare de personalitate ce trebuie indepartata. Nu concep o astfel de inevolutie, iar cei nascuti asa e clar ca au nevoie de consiliere psihologica, plus ca avand-o unii nu se mai regasesc in asta si renunta. Ambitia si narcisismul unora ii fac sa fie indiferenti in fata inevolutiei spre care merg si sa duca la capat aceasta operatie.

"Cand te indragostesti nebuneste de cineva crezi ca mai conteaza cine era inainte sa l cunosti?" - hmm, dragostea e o hoata, nu e deloc oarba, trebuie sa fii mereu just si s-o faci cu cap. Si bineinteles ca trecutul afecteaza si bantuie... mai ales daca persoana in cauza a trecut de etapa maturitatii, unde era stapana pe decizii, poate reflecta anumite lucruri din personalitate.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă e bună și îți place ce mai contează? Ai un program compilat în cap care să îți spună că nu pentru că a fost odată băiat? Și toți dintre noi am fost fete la începutul dezvoltării noastre embrionale, deci poate v-ați potrivi.

https://www.youtube.com/watch?v=z1Kdoja3hlk

| HazelEyes77 a răspuns:

In ziua de azi chirurgia plastica face adevarate minuni asa ca e foarte dificil sa faci diferenta intre un transsexual si o persoana care s-a nascut femeie/barbat dupa caz. Dupa o serie de tratamente si injectii cu estrogen sau testosteron timp de an sau doi care i schimba infatisarea la 180 de grade urmeaza marea operatie prin care visul de a deveni femeie/barbat devine in sfarsit realitate. Ei se simt captivi in propriul trup si isi doresc sa se fii nascut cu un alt gen. Se simt profund nefericiti si fac orice sa devina femeie /barbat indiferent de sacrificiile care trebuie sa le faca. Nu e cazul sa i judecam, ci mai degraba sa fim toleranti si intelegatori. Cand te indragostesti nebuneste de cineva crezi ca mai conteaza cine era inainte sa l cunosti? Mai conteaza genul? Nu cred.

| aXy99 a răspuns:

De cele mai multe ori (asta daca nu de fiecare data) este evident.

| Lion56 a răspuns:

Sa fim seriosi... poate exista unul la o mie la care este aproape imposibil sa-ti dai seama. Dar restul de 999 arata la propriu ca niste sperietori. De ce? Pentru ca e imposibil sa iti schimbi tu sexul cand in fiecare celula din corpul tau exista cromozomii genului opus.

| mgtow a răspuns:

Au carlan aia care se ttansforma in femeie si se vede dupa fata/voce ca e transexual.