| Aly_Alyn_2001 a întrebat:

Salut, am o mica intrebare. Fratele meu in varsta de 23 de ani a plecat pentru a 3-a oara in Germania acum 2 ore si ma simt cam prost.
Intrebarea este ca, cum pot face sa imi treaca " transa " asta sau acest mod sentimental, ca si cum as avea un gol in inima.
... Desigur ca dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa te simpti putin trist atunci cand stii ca o persoana la care tii va fi departe de tine o vreme (in km).
Dar ce zici de mijlocele de comunicare moderne?(gandeste-te ca dupa ce se va da jos din avion/autocar si va ajunge la destinatie veti putea comunica).
Gandeste-te la toate momentele fericite pe care le-ati trait impreuna, la faptul ca acolo el va avea probabil posibilitatea sa se realizeze financiar si profesional(daca de accea a plecat in strainatate) si mai ales ca el probabilil se va simpti fericit si implinit acolo-toate astea ar trebui sa te ajute.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vorbeste cu el la telefon, vorbiti pe skype, oricum cu timpul te vei obisnui ca e plecat de ceva timp acolo. Gandeste-te ca o sa revina, fii mai pozitiv. Bafta!

| Rodicanegrescu a răspuns:

O sa treaca tristetea Alin si o sa ramana amintirile frumoase cu fratele tau.Si apoi se va intoarce si o sa fiti din nou impreuna.Incearca sa faci sport, e cel mai bun sa nu iti lase mintea sa facace vrea ea.O sa fi obosit si o sa uiti tot.Un weekend frumos, cu bucurii! Cu drag!