| Alexutz95 a întrebat:

referitoare la prietenie! M-am intalnit cu o fosta colega de scoala dar mi-e rusine sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Am mai avut prietene dar pe fata asta mi-e rusine sa o intreb.Ce pot sa fac. Putin ajutor va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| teolikka a răspuns:

Poti sa incepi sa ii spui ca iti place de o fata si ca tie rusine sa ii spui...cam asa ceva:
tu: Imi place de o ft dar imi este rusine sa ii spun pot sa exersez pe tine?puppy dog eyes
ea:Binehappy
tu:Te iubesc!
ea:Sun-o/fugi si spune-i!
tu: Togmai am facut-o!:*

2 răspunsuri:
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Incearca sa fii o perioada prieten cu ea si vezi daca are oarecare sentimente fata de tine si dupa aia zic eu sa incerci sa o intrebi daca vrea sa stea cu tine.Ii jenant daca te refuza si afla mai multi prieteni mai bine fii precaut.
Succes!

| Flavius13 a răspuns:

Pai vb frumos cu ea intreab-o daca are prieten...si dupa un timp bine intre timp te mai dai tu la ea si dupa iti iei inima in pieptlaughingo chemi undeva numa voi doi si i zici tot ce ai pe suflet da prima data incearca sa vezi daca i place de tine sau daca macar te simpatizeaza....succeswinkingwinkinghappy