| danydanydany a întrebat:

Am si eu o intrebare sper ca imi puteti da niste sfaturii.
deci...
sunt impreuna cu o fata de ceva vreme...
mai exact 11 luni...
toata faza este ca ne vedem cam rar straight face
ea fiind dintr`un oras si eu din altu straight face
eu am 19 ani si ea are doar 16 straight face
ne intelegem destul de bine, toata faza este ca ne vedem rarsad
Nu vreau sa fiu egoist si sa o tin asa, timpu trece si ea ar putea fi cu altcineva in loc sa steie dupa mine...
chiar nu stiu ce sa fac straight face
mai are rost sa continuam asa sau nu...
ea este de abia la inceput, nu as vrea sa o tin asa se trezeste ca mai trece 1 an, ne despartim si sa nu ajunga sa regrete ca a stat asa pentru mine cand putea sa fie cu altcineva.
Chiar nu stiu ce sa fac straight face
sper ca ma puteti ajuta!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Frumos din partea ta că te gândeşti şi la ea.

Distanţa nu ar fi o problemă majoră,dar sincer las-o pe ea să aleagă cam ce ar dori pe viitor. Poate vrea să rămână lângă tine,poate la un moment dat vrea să-şi trăiască adolescenţa sau poate cine ştie?! Nu o manipula să rămână dacă nu-şi doreşte,tu ţi-ai trăit frumoşii ani,ea abia acum începe... Nu o ţine captivă,fi-i alături orice ar alege.

Nu ştii ce să faci? Sprijin-o în orice, arată-i că-ţi pasă, că distanţa nu este un obstacol şi că tu chiar o iubeşti cu-adevărat. Dacă ea nu poate trăii departe de tine las-o să-şi aleagă alt drum...

O zi cât mai plăcută!

11 răspunsuri:
| Rolicuzu12 a răspuns:

Eu iti sugerez sa vb cu ea sa fiti sincer unu cu celalat nu e un sfat bun pentru ca nu ma descurc bine la chestile astea cu dragostea asa ca daca vrei sa faci cum am zis eu bine daca nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce sa faceti voi ce sa zic altii?

| Deea_4113 a răspuns:

Auu sad...este foarte trist. daca voi va iubiti...e pacat de distantastraight face.e e foartee rau sa te vezi rar cu o pers draga si daca tii la ea sa nu poti fi cu allta fata care e langa tne.mai bine ramaneti prieteni foarte bunbi sad pentru ca dinstanta despare.si nu ai de unde sa stii ca nu e deja cu altul si pe tine te tine doar asa.si daca e aproape nu are cum sa te insele.intelegi?happy.e greu de explicat.sthinking offfff.credema.mai bine ramaneti prieteni.sii o sa va intelegeti sper bine.sa nu iasa cearta ea acolo tu aici.sad e greuu!

| ganton a răspuns:

I-o dai la cioc si fugi

| Grey96 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. Am auzit ca relatiile la distanta nu prea rezista. Dar daca ti la ea si va doriti cu adevarat sa fiti impreuna totul se poate intampla. Mai ai putina rabdare. Poate puteti sa va mutati impreuna dupa ce termina liceul. Bafta!

| zapalicii a răspuns:

Mah'. cand exista dragoste. nimic nu ar trebui sa contezewinking pentru ca. daca te iubeste. va sta dp tinewinking daca nu. iti va zice ea.winking sau. daca simti nevoia. spune-i tu'. de preferabil'. face 2 face'. cand va intalniti`!

| DakotaRoyse a răspuns:

Deci tu ai vrea să te desparţi de ea acum, doar ca să îi fie ei mai bine? Atunci spune-i-o în faţă! Pentru că motivul tău este chiar unul bun.
Într-adevăr, relaţiile la distanţă sunt complicate, extrem de fragile, au nevoie de multă răbdare, iar cei doi trebuie să dispună de încredere oarbă reciprocă. Ştiu ce spun, şi eu sunt într-o relaţie de genul.
Depinde şi de intervalul dintre două vizite. E greu, trebuie să cântăreşti foarte bine toate detaliile şi apoi să luaţi o decizie în comun.
Dacă singurul motiv pentru care tu te-ai despărţi de ea este ca ea să nu regrete că a pierdut prea mult timp cu tine, spune-i asta şi dacă pe ea nu o deranjează, continuă relaţia. Şi cu ocazia aia puteţi să reglaţi orice altă problemă de cuplu aveţi.
Discuţiile despre voi şi ce se întâmplă între voi sunt VITALE unei relaţii, în special uneia atât de fragile ca a voastră, la distanţă.
Dacă nu există alt motiv din partea ta pentru care ai încheia relaţia, trebuie să o laşi pe ea să aleagă.

| adutzz a răspuns:

Pai, eu cred ca ar trebui sa ii spui ce gandesti si sa ii ceri parerea si ei, pentru ca sunteti amandoi in aceasta relatie. succes.

| justMe29 a răspuns:

. deci...nu stiu dc am parerea ca te cunosc, deci iti voi zice ce i-asi zice baiatului care cred ac estilaughinglaughing tot ce ai scris mai sus se potriveste exact cu ce stiu eu...
bun...
1. daca voi va iubiti cu adevarat, de ce sa te desparti de ea si apoi sa regreti?
2. daca ea te iubeste atat de mult incat ar fi in stare sa faca orice doar sa fiti impreuna?
Stiu ca distanta e o problema, dar macar va vedeti cat de rar, eu zic ca cel mai rau lucru ar fi sa te desparti de ea.
Sper ca ti-am fost de ajutor!
~ copilutu' nebun~

| Renata10 a răspuns:

Buna happy eu cred ca din moment ce ea a ales sa stea cu tine chiar simte ceva pentru tine,nu ti se pare? Si pana la urma,daca si tu o iubesti si consideri ca si ea te iubeste... DRAGOSTEA CATEODATA CERE SACRIFICII. Nu conteaza distanta, poate mai incolo veti putea trece peste ea. Daca sunteti suficient de indragostiti unul de celalalt, consider ca totu` o sa fie ok. Si eu am avut o astfel de relatie timp de trei ani...Si acum cand s-a terminat crede-ma ca nu imi pare rau deloc.Am ramas cu cele mai frumoase amintiri! Sper ca te-am ajutat kiss Ciao :X

| daria_3862 a răspuns:

Citeste "gold-fish.blogspot.com/2011/05/relatii-la-distanta", poate te va ajuta.