| alina_7697 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Eu m-am cam certat cu toti prieteni mei, din cauza la niste vorbe care au iesit in gasca. Nu pot nici sa vorbesc cu toti, sau sa-i iau pe toti deodata sa vb cu ei pentru ca sunt foarte multi, si oricum nu pot sa-i multumesc pe toti, ca majoritatea au cate ceva de comentat. Vreau sa le explic ca vorbele care au iesit despre mine nu sunt adevarate, si ca ei se insala. Povestea a inceput acum cateva zile cand am venit de la maicamea de la Craiova si am invitat cativa prieteni la mine, iar de la cativa prieteni s-a ajuns la un mare chef pana la 7 dimineata, eu eram destul de fericita ca am venit acasa si am dansat cu toti, ba chiar mai mult un prieten mai apropriat decat restul a dormit la mine, iar in seara respectiva am dansant cel mai mult cu el, si s-a intepretat altfel, si din cauza la asta mi-am priedut majoritatea prieteniilor... Iar acum nu stiu ce pot sa fac sa ii readuc la mine, sau cel putin sa le explic care a fost toata treaba, si sa nu se mai intrepretereze altceva cand este vorba de asa ceva.

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

St de parere ca ar tb ca tu impreuna cu baiatul care a dormit la tine sa mergeti si sa le explicati care este treaba, si chiar daca asa si a fost ce drept au ei sa te judece pe tine? la urma urmei cred ca piramida prieteniei voastre nu era atit de rezistenta. Da te inteleg vrei ca totul sa se clarifice si sa te impaci cu ei dar fii si tu un pic mai modesta e viata ta si ei nu au dreptul sa intervina in ea si sa i-ti spuna ce ai voie si ce nu tb sa te accepte asa cum esti.numai sunt prieteni adevarati in ziua de azi, sunt oameni slabi, frustrati, care nu au incredere in fortele proprii si cred ca pot supravietui doar prin tradare, nu te da in vint cersindu-le iertare e de ajuns sa le mai explicati odata, daca nu e de facut nimic si ramin nemiscati inseamna ca asta e si tb sa mergi mai departe, nu sunt ei amicii de care ai tu nevoie,,, multa bafta

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Care este cu tine ti-e prieten, care se apleaca in voia vantului nu.
Ai doua posibilitati: sa le cersesti prietenia unora care nu merita, sau sa-ti vezi de viata ta si de prietenii adevarati. Apropo, baiatul asta de care vorbesti cum se poarta acum?

| Dorinel a răspuns:

Stai 2 sec...adica tu ti'ai pierdut majoritatea prietenilor deoarece ei cred ca esti cu acel baiat? sa inteleg ca lumea e invidioasa? astia prieteni oh go on

| Boniboon a răspuns:

"Din cauza la niste vorbe" laughing Off, romana asta!

| blue97 a răspuns:

E greu atunci cand cineva spune ca esti cu cineva care nu esti ai cateva solutii cand te intalnesti cu ei nici nu vb despre asta schimbi subiectul daca nu merge nu te supara pe mine dar potsa te intreb:CATI ANI AI?! Daca esti mai mare lasa cateva zile impresia ca esti cu el si ce daca chiar daca nu incearca sipana la urma vor accepta sau vor uita crede-ma astea se numesc picanterii si trec si se uita intr-o saptamana am patit-o cand cineva mi-a spus ca tota lumea crede ca sunt cu un baiat pe care nu il cunosteam dar s-a uitat imediat si nuci unul nu am fost facuti de ras

sper ca te-am ajutat si daca nu imi dai funda doar pentru ca am scris mult m-am chinuit si am fost prima?laughing)

| blue97 a răspuns:

E greu atunci cand cineva spune ca esti cu cineva care nu esti ai cateva solutii cand te intalnesti cu ei nici nu vb despre asta schimbi subiectul daca nu merge nu te supara pe mine dar potsa te intreb:CATI ANI AI?! Daca esti mai mare lasa cateva zile impresia ca esti cu el si ce daca chiar daca nu incearca sipana la urma vor accepta sau vor uita crede-ma astea se numesc picanterii si trec si se uita intr-o saptamana am patit-o cand cineva mi-a spus ca tota lumea crede ca sunt cu un baiat pe care nu il cunosteam dar s-a uitat imediat si nuci unul nu am fost facuti de ras

sper ca te-am ajutat si daca nu imi dai funda doar pentru ca am scris mult m-am chinuit si am fost prima?laughing)