| anonim_4396 a întrebat:

Salut happy
Am si eu o nelamurire... imi place de o fata si cred ca si ei ii place de mine. Ne stim de ceva vreme si ne intelegem bine, iar in ultimul timp am inceput sa vorbim mai des si sa glumim, ea rade mereu la glumele mele, glumeste si ea cu mine, imi zice si chestii mai personale, ma mai intrerupe cand vorbesc cu alta fata.Ea e o fire extrem de carismatica si de dezgheta. Toate bune si frumoase pana aici, doar ca ea e o fata care pare sa fi avut ceva relatii pana acuma, iar eu nu am avut niciodata o prietena. Amandoi avem 21 de ani. Ce credeti, ar trebui sa o invit la un suc, m-as descurca oare, s-au m-as face de ras?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i mai scrie s-au cu cratima. laughing
In fine, fata pare ca simte o simpatie pentru tine. Ce daca nu ai mai avut o prietena? Asta nu trebuie sa te opreasca sa ai in viitor. Pur si simplu poarta-te frumos si natural, nu te arata intimidat de ea, ca pana la urma e si ea fata ca si tine, tot 2 maini, 2 picioare. Fa-ti putin curaj si simtiti-va la fel de bine si la suc. happy

| neutrino a răspuns:

Merita sa risti. Este ca si la loto! De ras nu ai cum sa te faci decat...renuntand!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tu simti ca te-ai descurca? De ce ne intrebi pe noi? Daca nu te simti pregatit, iti rezolvi intai increderea de sine, inveti cateva legi ale seductiei, si cand esti pregatit si indeajuns de barbat scoti fata la un date.

| Bionicle a răspuns:

Eu cred ca ea a avut parteneri de rezerva.Trebuia sa afle care dintre ei ii era sufletul pereche.Tu trebuie sa fii cu cele dispuse, trebuie sa iti la-si pasiunea sa cresca odata cu intimitatea si nicidecum invers, inainte sa te indragostesti de cineva trebuie sa te indragostesti de tine, si vei fi irezistibil.Trebuie sa tanotezi terenul sa o iei cu pasi mici, o convorbire la telefon o plimbare in parc o intalnire la o cafea sunt modalitati ingenioase pentru a testa o potentiala relatie inai nte de a va pune intr-o pozitie vulnerabila.Am citit asta in cartea mea,, Iubirea ca o Teapa'' care iti arata cum sa iti cauti sufletul pereche. Sper ca te-am ajutat.

| CansuFevzi123 a răspuns:

Aww ce frumos... Nu iti fie teama, ce daca nu ai avut o prietena? E foarte frumos ce e pana acum intre voi, iar daca si ea simte pentru tine ceva, iti zic ca nu ai cum sa dai gres. Nu fi naiv! Invit-o in oras, la un suc! Spune-i ce simti! Fi tu insuti, natural, asta e tot ce conteaza sa fi TU