| User47371843 a întrebat:

Salut,am și eu o problemă,am o relație de o lună cu fata respectivă,și ne-am văzut doar odată,și părea să fie ceva serios între noi,dar a apărut fostul ei,care îmi spusese că l-a sunat ea cu număr privat și îi spunea dacă îi gelos și dacă o mai iubește,mie îmi spune că nu e adevărat,sa jurat pe orice,dacă mă iubea nu mai avea numărul lui de telefon și Instagramul,în cine să mai am încredere?, nu știu ce să mai fac, sunt foarte confuz...

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Relație de o luna in care v- ati vazut doar o data?
Nu este tocmai o relație, mai curand o tatonare,de iubire se vorbeste mai tarziu, peste cativa ani.
Posibil sa fii doar un tampon sau mai rau,sa se foloseasca de tine ca sa il faca gelos pe fostul.
Daca are abonament, iti poate arata desfasuratorul cu apelurile, pana la jurăminte si alte floricele pe campii, dar si asa, putea suna dupa alt telefon.
Oricum, pare ca va vedeti cam rar, nu stiu la ce te astepti de la asemenea relatie.
Incearca sa nu ai asteptari sau atasamente.

| Boothster a răspuns:

Incearca sa ii arati ce ai tu si nu are el, partile bune, probabil ti-a zis ce o deranja la fostul' si incearcasa fii tu altfel.

| Cipi1212 a răspuns:

Se pare că fostul este actualul.

| MihaiMB a răspuns:

Eu zic să o întrebi la modul cel mai serios dacă te alege pe tine sau pe el. Dacă zice că te alege pe tine şi încă îl caută pe el şi asta nu doar în sens de amiciție ci cum ai spus tu că îl întreabă dacă mai ține la ea. Dă-i papucii că nu este treabă serioasă.

| johnnny123 a răspuns:

"ne-am văzut doar odată, și părea să fie ceva serios între noi"

Da, ești extrem de confuz dacă ai impresia că după o singură întâlnire "aveți o relație serioasă" și "te iubește".