| Paraschiv08 a întrebat:

Salut, am si eu o problema si as vrea tare mult sa ma ajutați.
Vreau sa imi fac o prietena, am văzut câteva fete pe Facebook care par drăguțe, si as vrea tare mult sa le cunosc, sa vb cu ele.Aici apare problema fiindca nu stiu ce sa vb cu acele fete. Spune-ministe subiecte, voi când vb cu o fata despre ce subiecte vorbiti.
Imi dati niste sugestii si va rog nu imi spuneti sa gasesc lucruri in comun si sa vb despre scoala si alte lucruri plictisitoare care stim cu toții că nu prea le intereseaza pe fetele din ziua de azi.

2 răspunsuri:
| Takishima a răspuns:

Sa nu iti pui masti sa te bage lumea in seama. O sa ajungi un fake. Pe Facebook poti vb mai mult, ce e drept, decat in realitate. In viata reala, insa, e mult mai greu pentru ca mai conteaza si intonatia si hainele si daca mai sti o barfa din cercul de prieteni, etc. Mai intai le piti "descoperi" pe cele de pe net. Baietii folosesc mai putine cuvinte decat fetele, creierul lor e axat pe emisfera dreapta a creierului, adica pe matematica, asa ca niste mesaje i-ar ajuta sa isi dezvolte cat de cat un vocabular, ca atunci cand o sa iese cu o fata sa nu se balbaie sau sa nu gaseasca un topic de vorbit : moment de reculegere. Ar fi bine sa invatati aceeasi cursuri sa aveti ce povesti, daca nu aceeasi hobiuri : filme, sport, anime-uri, stiri, muzica, video de pe Youtube, etc. Dar ar fi fain sa ai si prieteni pe afara. Ii piti face usor practicand un sport : skateboard, role, Sa iti dezvolti vocabularul poti sa citi carti, iar sa nu te balbai sau sa ai timiditate in fata unei persoane care nu o cunosti, poti sa te increzi ca au si ei căcălău defecte.

| Takishima a răspuns:

Https://youtu.be/GWn43e0FrtQ

Uite un video misto - Reclama mentos : o fetita spune unui tip ce sa zica unei fete pentru ca are probleme de comunicare. Cum ar fi sa avem in ureche o Wendy care sa ne zica ce sa facem cum avea PeterPan. Super! Doar ca Wendy era mai ghidusa si il facea pe OeterPan sa faca si nazbatii.
Am mai vazut in autobus scene de genul : un baiat pune in ureche altui baiat pe care nu il cunoaste o casca si il intreaba daca ii place melodia, sau un baiat care face scene de love teatru unei fete care nu o cunoaste. Zici ca platesti bine biletul de autobuz.
Poate incerci tu.
Care e probabilitatea daca nu esti sangvinic si se vede dupa cum arati ca esti flegmatic/melancolic si introvers sa nu faci o scena de pomana?
Oamenii timizii se fastacesc pana se inneaca.